Щасливе
Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна
☰ РОЗДІЛИ

Вам доводилося бачити зустріч бродячих та свійських собак? Якщо ні — зайдіть до міського парку, де місцеві дворняги кидаються на вгодованих псів, яких «вигулюють» не менш вгодовані хазяї. Або пройдіться тихими вуличками подалі від центру, де собаки на ланцюгу періодично реагують на появу «чужого» пса.

 

 «Безробітні» татусі не платять аліментів

29-10-2009

Рівнянка Римма Ткачук з двома дітьми, один з яких — інвалід, живе на 700 гривень у місяць. Допомогти жінці — нікому, адже татусі обох дітей ухиляються від сплати аліментів, прикриваючись тим, що безробітні. Пані Римма впевнена — вони працюють, але неофіційно.

Римма Ткачук розповіла, що від першого чоловіка у неї народився син-інвалід, який потребує постійного догляду, оскільки він лежачий:

— Коли ми з чоловіком розлучилися, суд призначив йому зобов’язання щомісяця виплачувати аліменти, оскільки син залишився при мені. Проте починаючи з 2005 року, він почав ухилятися від сплати. Я звернулася за допомогою до виконавчої служби і Патраков Олексій, що вів нашу справу, пообіцяв допомогти. Коли вияснили, що чоловік у Рівному не прописаний, без мого відома передали справу на виконавчу службу Млинівського району, де він зареєстрований. Я добилася, щоб справу знову перевели в Рівне, оскільки живу тут і знаю, що тут мешкає і мій колишній чоловік. Та аліменти все одно не виплачували. Судовиконавець пояснив це тим, що коли він мав розмову з чоловіком, той сказав йому, що ніде не працює. Я знаю, що мій чоловік працює, але неофіційно. Проте виконавець повірив йому, до того ж той при зустрічі пред’явив квитанцію про сплату певної суми. Після цього — знову нічого. Судовий виконавець сказав, що майна за чоловіком ніякого не числиться, тому арешт нема на що накладати. Я попросила п. Олексія надати мені довідку, де б зазначалося, скільки мій чоловік зобов’язаний платити щомісячно і скільки заплатив. Службовець дав мені таку довідку, де була зазначена сума 210 гривень щомісяця. Коли ж пізніше я запросила таку довідку офіційно, то в ній фігурували зовсім інші суми: від 300 до 400 гривень у місяць.

Я подала на виконавчу службу в суд, щоб вони відшкодували мені матеріальну шкоду за те, що зобов’язані були сплачувати одну суму, а виплачували іншу. Суд відмовив у розгляді справи, аргументувавши тим, що справа належить до юрисдикції не Адміністративного суду, а загальних суддів. Та як же це не стосується Адміністративного суду, якщо в Адмінкодексі зазначено, що Адміністративний суд розглядає справи, в яких однією із сторін виступає державний орган? На суд, до речі, з’явилася і адвокат мого чоловіка і сказала, що її клієнт відсутній на суді, оскільки поїхав на заробітки. То це він вважається ніде не працюючим?

Не пощастило п. Риммі і з другим шлюбом: теж розлучення, теж дитина на руках і теж заборгованість зі сплати аліментів. Вона подала в суд і на другого чоловіка, щоб він сплатив штраф 4500 грн. за прострочення сплати аліментів. До речі, він теж офіційно ніде не працює. За рішенням суду, він зобов’язаний сплатити Риммі Ткачук тільки 1000 грн. Вона рада й тому.

Що ж до ситуації з першим чоловіком п. Ткачук, то судовиконавець Олексій Патраков пояснив:

— Встановити, де проживає пан Ткачук, неможливо. Він зареєстрований в с. Довгошиї Млинівського району, але там не проживає. Його адресу в Рівному Млинівській виконавчій службі повідомив батько. Застати п. Ткачука вдома неможливо, тому я прислав йому попередження про заборгованість і кримінальну відповідальність, яка настає за злісне ухилення від сплати аліментів. Він прийшов до мене, надав квитанцію, де зазначалося, що він сплатив 1000 грн. по аліментах. Заборгованість була 1297 грн. Сказав, що заборгував, бо ніде не працює. Він виглядав так, як справді безробітна людина, і я йому, чесно кажучи, повірив. У випадку, якщо боржник чи стягувач не повідомить державного виконавця про місце роботи боржника, навіть якщо ця робота офіційна, державному виконавцю самостійно встановити цю інформацію неможливо.

Він продовжував сплачувати аліменти нерегулярно: 200-500 грн. раз на кілька місяців. Майна, на яке може бути звернено стягнення, не виявлено. Для цього ми робили запити у відповідні установи. У центрі зайнятості він теж не числиться, допомоги по безробіттю не отримує. Кримінальну справу в таких випадках можна порушити, але при встановленні факту злісного ухилення від сплати аліментів. Проте тривалого терміну ухилення від сплати аліментів не було. Заяв від стягувача про порушення кримінальної справи не надходило. Словом, я вжив всі передбачені законом України про виконавче провадження заходи щодо примусового стягнення аліментів з Олега Ткачука.

Що ж до документів, які я видавав п. Риммі, то тут вийшла суперечність. Вона прийшла до мене і сказала, що вичитала в Сімейному кодексі, що чоловік зобов’язаний сплачувати 30% від прожиткового мінімуму аліментів на дитину колишній дружині, і попросила видати їй таку довідку. Я видав, не затвердивши її в начальства, просто пішов їй назустріч. Потім був офіційний запит і ми вже офіційно видали їй таку довідку на підставі конкретного рішення суду по її справі, а це від середньомісячної заробітної плати працівника в м. Рівному, якщо боржник є непрацюючим. Рішення ж було ще в 90-і. Я роз’яснив п. Ткачук її право на звернення до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про зміну порядку і способу виконання рішення. Ткачук наданим їй законним правом не скористалась.

Вже протягом двох років у нас існує практика допомоги жінкам, які потрапили в таке ж становище. Ми видаємо їм довідки про неотримання аліментів за конкретний період. Вони йдуть з довідкою в управління соціального захисту населення і там їм призначають тимчасову допомогу в розмірі 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Проте п. Римма, очевидно, не захотіла так поступити.

Римма Ткачук не звернулася в управління, бо, каже, туди звертаються тільки тоді, коли чоловік зовсім нічого не платить:

— Мій же просто зв’язав мені руки, оскільки, щоб порушити кримінальну справу проти нього, треба, щоб він не сплачував аліментів протягом півроку, а він періодично «кидає» мені невеликі суми. Проте я на цьому рішенні суду зупинятися не збираюся, бо просто не можу собі це дозолити. Жити на 706 грн. в місяць — нереально. Ще й борг на мені висить 1500 гривень — позичала на лікування дочки. Допомогти мені нікому — маю тільки маму-інваліда в Запоріжжі, а переважна більшість друзів — такі ж, як і я, жінки, з такими ж проблемами. Нас насправді дуже багато.

Коментар

Володимир Цуняк, адвокат:

— Ніде не зазначено, що тільки якщо чоловік ухиляється від сплати аліментів протягом півроку, проти нього можна порушити кримінальну справу. Дружина може зробити запит на порушення кримінальної справи сама, адже чоловіка повинні перевіряти протягом певного періоду, за який він має сплачувати аліменти. Кількома квитанціями і незначними сумами він не може перекрити заборгованість за ввесь період. Такі дії, в першу чергу, свідчать про ухилення від сплати аліментів. До того ж, можна звернутися до суду й поставити питання про стягнення додаткових коштів з чоловіка, які йдуть на утримання дитини-інваліда. Загалом же таку людину — без майна, яка офіційно не працює, проживає не за місцем прописки — дуже тяжко притягнути до відповідальності.

Довідка «РВ»

Рівненський міськвідділ Державної виконавчої служби має близько 4000 справ щодо стягнення аліментів.

Дарина ГУЗЕНКОВА.

 
Читайте також:

Світлана Арістова: «Кожен має можливість ознайомитися з текстами судових рішень»
№79, 29-10-2009

Відзначили свято Басівкута
№79, 29-10-2009

Ковбасу дегустатори забракували
№79, 29-10-2009

Хомко зустрінеться, з ким обіцяв
№77, 22-10-2009

Шпаргалка для випускників-2010: нові правила в дії
№76, 20-10-2009

Міністерство освіти та науки оприлюднило нові умови прийому абітурієнтів до вищих навчальних закладів. До чого готуватися і що треба знати вступникам наступного року?

Земля — Бублику!
№75, 15-10-2009

Депутати погрались у принциповість: «Нон-стоп» залишається

Шашкісти залишилися без клубу
№75, 15-10-2009

Чи приїдуть до Рівного гравці з усієї України, якщо у місті ніде грати в шашки?

Олександр Данильчук: «Чим більше людина розхвалює себе на всіх перехрестях, тим вона слабша»
№75, 15-10-2009

Розлучення по-італійськи
№75, 15-10-2009

Як друзі ворогами стали
№75, 15-10-2009

Зручні речі, які отруюють наші оселі токсинами
№75, 15-10-2009

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2017. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Керівник рекламного відділу — Микола Жванський: rivne_ren@ukr.net

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (096) 81-89-627, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.