Щасливе
Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна
☰ РОЗДІЛИ

Завжди хочеться купити дешевше. І не лише тому, що грошей зайвих немає, а тому що розумієш, що більшість із заплаченої тобою суми піде не виробнику, а посередникам. Тим, хто переконав тебе саме це, а не інше купити, випити, з'їсти, почитати, подивитись…

Водо­провід — на сміттє­зва­лище


До кінця року на сміттєзвалище, що на околиці Рівного, проведуть водопровід. Проект обійдеться у 4,3 мільйона гривень. Це потрібно для гасіння сміття, яке влітку час від часу загоряється.
 

Дитина померла через три години після щеплення

12-10-2010

Нещастя сталося минулого понеділка у с.Верба Дубенського району. Чотиримісячному Іванку зробили планове профілактичне щеплення у Вербській амбулаторії. Попередньо його оглянув лікар, ще півгодини після щеплення за дитиною спостерігали медики в амбулаторії. А потому відправили матір з дитиною додому. Хлопчик заснув. А коли о пів на другу мама підійшла до дитини, то виявила, що маля не дихає. Викликали «швидку». Додому прибули лікар-педіатр і медична сестра. Дитині робили штучне дихання, непрямий масаж серця, вкололи адреналін і атропін. Але нічого не допомогло: о 14.10 лікар констатував смерть.

Фото з архіву
Фото з архіву

Було створено комісію з провідних фахівців у галузі педіатрії та інших напрямів медицини з числа лікарів міської та обласної лікарень, вона дослідила усі подробиці, що передували трагедії. Висновки показали, що хлопчик систематично спостерігався у педіатра і жодних медичних протипоказань до проведення щеплення не встановлено.

Зі слів завідувача епідеміологічного відділу Дубенської санепідемстанції Юрія Мухи, щеплення проводили французькою вакциною «Пентаксим», термін придатності якої — до лютого 2012 року, зберігалася та транспортувалася вона із дотриманням правил «холодового ланцюга». Препарат комплексний і застосовується для імунізації проти таких небезпечних хвороб, як кір, правець, поліомієліт, дифтерія та гемофільна інфекція. Місяць тому хлопчикові проводилося щеплення цією вакциною тієї ж серії, жодних реакцій чи ускладнень від щеплення не спостерігалося. Препаратом було щеплено ще вісім дітей, у жодної не було ускладнень і реакцій на вакцину.

То чому ж померла дитина? Як повідомив п.Муха, висновки патологоанатомічного дослідження показали, що причиною смерті стала механічна асфіксія, тобто дитинка захлинулася вмістом шлунка від того, що зригнула їжу, що є природно для такого віку. Тож лікарі стверджують, що щеплення не має жодного відношення до цього нещасного випадку, виник збіг обставин.

Тим часом до з’ясування причини трагедії долучилися й спеціалісти з Києва. В ході ретельної перевірки було підтверджено висновок про те, що смерть дитини жодним чином не пов’язана зі щепленням, яке вона отримала. Лікарі занепокоєні, що цей випадок може призвести до хвилі відмов батьків від щеплення дітей, медики вважають це помилкою, яка може завдати шкоди насамперед дітям.

— Епідемічна обстановка в Україні дуже складна, — каже Юрій Муха, — зниження рівня охоплення населення щепленнями призвело до того, що лише у 2008 році в країні від інфекцій померло понад сім тисяч дітей, у Дубні торік від менінгіту померло двоє дітей. Ризик спалаху епідемій зростає, тому єдиним дієвим засобом профілактики епідемій є щеплення, альтернативи їм немає. Батькам варто добре зважити, перш ніж відмовитися від щеплень своїх дітей.

Є таке поняття, як відсоток колективного імунітету, тобто кількість щепленого населення відносно загальної його кількості. Якщо він становить не менше 95%, то навіть 5% нещеплених дітей не захворіють, бо збудник тієї чи іншої інфекції не передасться від членів колективу, наприклад, класу. Зараз цей відсоток значно нижчий, а отже, імовірні епідемічні спалахи різних інфекцій, і з кожним роком ця імовірність зростає. Щоб убезпечити себе від такої загрози, ми змушені проводити щеплення. Від того, наскільки цю істину зрозуміє кожен, залежатиме, чи зможемо ми запобігти епідемії.

Марина ТАРАКАНОВА.

 
Читайте також:

У Рівному приймають «африканські євро»
№72, 7-10-2010

Біля Несвицької копають, щоб не капало
№71, 5-10-2010

Яка міліція, такі й убивці
№70, 30-9-2010

Хто у Костополі замовляє убивства

Учень помер під час шкільної перерви
№69, 28-9-2010

Берташ повісив Януковича
№68, 23-9-2010

Грибний сезон в розпалі — восьмеро рівнян у реанімації
№67, 21-9-2010

Герої-комсомольці у приватній власності
№66, 16-9-2010

Коноплі — на підвіконні
№65, 14-9-2010

Євангеліє від міліції
№64, 9-9-2010

...А він не прийшов
№63, 7-9-2010

Азаров проти Берташа
№62, 2-9-2010

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2017. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Керівник рекламного відділу — Микола Жванський: rivne_ren@ukr.net

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (096) 81-89-627, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.