Щасливе
Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна
☰ РОЗДІЛИ

Завжди хочеться купити дешевше. І не лише тому, що грошей зайвих немає, а тому що розумієш, що більшість із заплаченої тобою суми піде не виробнику, а посередникам. Тим, хто переконав тебе саме це, а не інше купити, випити, з'їсти, почитати, подивитись…

20 серпня на Північному - сімейне свято


У Рівному цієї неділі, 20 серпня, відбудеться «Сімейне свято» на Північному. Заплановані виступи композитора, продюсера та співака Сашка Невже, фіналістки «Х-фактора» та фестивалю-конкурсу «Ми талановиті» Аліни Ляшук, а також переможців фестивалю-конкурсу «Ми талановиті. Мегаподія».

Водопровід — на сміттєзвалище


До кінця року на сміттєзвалище, що на околиці Рівного, проведуть водопровід. Проект обійдеться у 4,3 мільйона гривень. Це потрібно для гасіння сміття, яке влітку час від часу загоряється.
 

Скільки грошей брати в онкодиспансер

11-4-2013

І Григорій Максим’як, і Віталій Бойко кажуть, що хворі, яких би мали лікувати безкоштовно, платити змушені
І Григорій Максим’як, і Віталій Бойко кажуть, що хворі, яких би мали лікувати безкоштовно, платити змушені

У листі до редакції пацієнти Рівненського онкодиспансеру повідомили прейскурант цін на медичні послуги:

"Ми наведемо лише короткий перелік цін, які добровільно-примусово повинні сплачувати онкохворі люди, що вже приречені.

Комп'ютерна томографія (КТ) — 400 грн., а для тих, хто з поза меж Рівненщини — 750 грн., лікування на гамма-випромінювачі — 500 і 1000 грн. відповідно. Лікування на лінійному прискорювачі, який подарував Фонд Рината Ахметова, безкоштовне, але захисна маска коштує 1500 грн., і купити її можна лише в аптеці приватній. Ціни на лікування у стаціонарі сягають десятків тисяч гривень.

Ми впевнені, що про такі побори знають всі силові структури і міська та обласна влада. Ми хочемо, аби нас, тяжкохворих, захистили. І не лише в онкодиспансері, а й в інших медичних закладах міста, від здирництва та примусової плати за медичні послуги. Корупція в медзакладах сягає критичної точки".

Прокоментувати цей лист ми попросили головного лікаря онкодиспансеру та начальника обласного управління охорони здоров'я.

Григорій Максим'як, головний лікар Рівненського обласного онкодиспансеру:

— У нас обласний онкодиспансер, тому коли лікуємо людей з інших областей, просимо їх робити благодійні внески, бо коштами з обласного бюджету покрити витрати не можемо. Благодійні внески просимо здавати і рівнян.

Нині в день на одного хворого виділяють 3 гривні 44 копійки. Пролікувати на цю суму неможливо. Ліки ми змушені закуповувати в аптеках, тому й просимо про оці благодійні внески. Усі кошти обліковуються, проходять через банк. Тим паче хворі пишуть заяви, в яких вказують суму внеску.

Люди, які розуміють, який стан фінансування медицини, не скаржаться. Тих, в кого немає грошей, ми лікуємо безкоштовно. Суми внесків лише рекомендуємо. Ті, що зазначені у скарзі, не високі. У мене є прайс з приватної онкологічної клініки Юрія Спіженка — там комп'ютерна томографія головного мозку коштує 4 925 гривень, опромінення — 122 тисячі гривень. Навіть якщо відкинути якусь частку, враховуючи що клініка приватна, можна все одно зрозуміти, наскільки дорогими є усі обстеження.

Щодо захисних масок, то їх хворий може й не купувати, але вони покращують лікування. Ми розуміємо, що хворим важко, проте лікарі без належного фінансування не в силі щось змінити.

Віталій Бойко, начальник головного управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації:

— Нині в онкодиспансер централізовано за рахунок коштів державного та обласного бюджетів постачають лише 20-25% необхідних медикаментів. На решту знайти коштів не можуть. Тому й виникає колізія: хворі, яких би мали лікувати безкоштовно, змушені платити свої гроші. Обстеження на КТ та лінійному випромінювачі мають бути безкоштовними. І я сподіваюся, що так і є. Але обстеження можуть потребувати витратних матеріалів, реактивів, наприклад. На це вже і просять кошти. У тих, хто з поза меж області, відповідно, більше, бо на таких хворих не передбачене фінансування з обласного бюджету. Але суми благодійних внесків мінімальні.

Алла САДОВНИК.

 
Читайте також:

Як "працює" спадковість
№27, 9-4-2013

Симфонія Бетховена — ідеальна музика для спортсменів
№27, 9-4-2013

Шоколадне обгортання знищує целюліт
№27, 9-4-2013

Чому не можна кип'ятити воду двічі
№27, 9-4-2013

П'ять причин пити натщесерце воду з лимоном
№27, 9-4-2013

Капусту назвали найбільш вітамінним продуктом
№27, 9-4-2013

Більшість школярів мають захворювання
№27, 9-4-2013

Година сну до опівночі замінює дві години після
№26, 4-4-2013

Приберіть сіль зі столу
№26, 4-4-2013

Каракулі як відволікаючий маневр
№26, 4-4-2013

У десять разів більше скриплять зубами
№26, 4-4-2013

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2017. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Керівник рекламного відділу — Микола Жванський: rivne_ren@ukr.net

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (096) 81-89-627, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.