Щасливе
Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна
☰ РОЗДІЛИ

Вам доводилося бачити зустріч бродячих та свійських собак? Якщо ні — зайдіть до міського парку, де місцеві дворняги кидаються на вгодованих псів, яких «вигулюють» не менш вгодовані хазяї. Або пройдіться тихими вуличками подалі від центру, де собаки на ланцюгу періодично реагують на появу «чужого» пса.


Баскетболістки клубу «Рівне» до свого дебютного сезону під новою назвою (раніше команда називалася «Сузір'я») вирушили готуватися до білоруського Бреста.

 

Таємна зброя із Рівного рятує життя українських бійців

28-8-2014

Стало відомо, що у Рівному налагодили випуск компенсаторів для автоматів. Ці пристрої дозволяють приховати вогонь та звук від пострілів під час нічних боїв, захищаючи наших бійців на Донбасі від пострілів ворожих снайперів. Поки що компенсатори виготовляють вручну в невеликій кількості. Налагодженню промислового виробництва нібито заважають працівники обласного управління СБУ, які погрожують народним умільцям покаранням за незаконне удосконалення зброї.

Донбас

Саме таку інформацію ми отримали від Володимира Мусія, керівника обласної організації "Українського вільного козацтва імені Северина Наливайка":

— Ми спершу возили їжу та одяг, потім приціли почали шукати, навіть патрони, яких не вистачає батальйону "Донбас", де воюють наші хлопці. Нещодавно КамАЗа в броні їм завезли, проте він виявився нещасливим — на третій день його сепаратисти знищили. Основна ж зброя "Донбасу" — автомати. Батальйон часто використовують для зачистки територій від сепаратистів. Ці операції проводять переважно вночі. А коли автомат стріляє, то видає полум'я та звук, а за ними наших хлопців вираховують снайпери сепаратистів — і вояки гинуть.

У нашій організації є чимало військових, які служили за кордоном. Вони почали згадувати, що бачили на автоматах спеціальні пристрої, які роблять зброю невидимою для снайперів. Почали робити ескізи, знайшли приватні майстерні, які взялися за виготовлення цих компенсаторів. Майже два місяці працювали над вдосконаленням моделей, випробовували їх на полігоні під наглядом військових. Визначили найбільш досконалу версію. Проте щотижня можемо виготовити не більше 10-15 штук. По-перше, майстерні роблять замовлення безкоштовно і поза основною роботою, по-друге, нам важко знайти метал. Потрібен спеціальний вогнетривкий, доводиться його шукати у приватних підприємців і купувати.

Наші компенсатори складаються із самого компенсатора і глушника, їх прикручують до дула автомата, і вони поглинають спалах і звук від пострілів. Собівартість одного пристрою — 50-70 гривень. Уже підрахували, якщо запустити серійне виробництво, собівартість зменшиться наполовину. Пропонували свої ескізи заводу, який виготовляє зброю, але там сказали, що виготовляти можуть лише під державне замовлення, а на нього можна прочекати і до півроку. За цей час і війна може закінчитися.

Поки що ми постачаємо компенсаторами лише "Донбас". Командири тепер дзвонять: "Давай ще!". Не встигаємо. Ми б дуже хотіли, щоб пристрої почали виготовляти на заводах, аби нашим хлопцям це рятувало життя. Проте натомість почали отримувати дзвінки із Відінської (управління СБУ. — ред.) про те, що ми не маємо права займатися вдосконаленням зброї, що за це можуть нас покарати. Ми на це не зважаємо. Працюємо на перемогу, а коли вона настане, розбиратимемося, хто був правий, а хто ні. Наші хлопці, ветерани воєн, які і придумали компенсатори, кажуть, якщо треба, то відповідатимуть і перед законом, але життя хлопців збережуть.

Прокоментувати заяву Володимира Мусія ми попросили Юрія Петруняка, який виконує обов'язки начальника управління СБУ в Рівненській області:

— Ми знаємо про виготовлення компенсаторів. Інформація про те, що ми нібито намагаємося перешкодити їхньому виробництву, не відповідає дійсності. Не могли телефонувати з управління і погрожувати "вільному козацтву". По-перше, ми не знаємо, який стосунок мають "козаки" до цього. Ми співпрацюємо з автором винаходу Сергієм, якому належить ідея та ескізи компенсаторів. Він і робить їх разом із слюсарем. Ми допомагаємо Сергію отримати ліцензію та запустити промислове виробництво компенсаторів, хочемо розкрутити його винахід, аби він набув популярності.

Протизаконного у тому, що у Рівному виготовляють пристрої, які покращують бойову здатність української армії, немає. Це нормальна винахідницька діяльність, яку ми підтримуємо, оскільки вона приносить користь нашим військам. У Сергія є інші дуже цікаві винаходи, які вдосконалюють озброєння, проте про них ми поки що не хочемо поширювати інформацію, аби її не перехопили.

Залишається лише дізнатися, хто саме телефонував "вільному козацтву" із СБУ, і чи телефонували взагалі. Сподіваємося, що непорозуміння владнається і наші військові отримають із Рівного максимально можливу кількість пристроїв для зброї, яка допоможе зберегти життя та здоров'я бійців, котрі нині зі зброєю у руках відстоюють нашу свободу.

Алла САДОВНИК.

 
Читайте також:

Перевіряйте валюту на «п'ятачку»!
№60, 21-8-2014

За тиждень — п'ять похоронів
№59, 19-8-2014

Кримська дача Михайла Кириллова
№58, 14-8-2014

Військовий податок візьмуть із кожної зарплатні
№57, 12-8-2014

«Міс Ганьба» із Костополя
№56, 7-8-2014

Трагедія на Радивилівщині: 5-річна дитина згоріла в соломі
№55, 5-8-2014

Не хочеш на війну — плати 300 доларів
№54, 31-7-2014

Поховали трьох загиблих
№53, 29-7-2014

Замість тюрми — на фронт!
№52, 24-7-2014

Двоє дітей втопилися в Горині
№51, 22-7-2014

Чубай без голови
№50, 17-7-2014

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2017. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Керівник рекламного відділу — Микола Жванський: rivne_ren@ukr.net

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (096) 81-89-627, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.