Щасливе
Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна
☰ РОЗДІЛИ

Втаємничені люди стверджують, що вітчизняні «спецслужби» за допомогою найновішої апаратури прослуховують приватні телефонні розмови. Чому ні? Мають же чимось займатися невідомо скільки здорових мужиків у п'ятиповерхівці на вулиці Відінській! Щоб потім іти від тої нелегкої служби на пенсію у сорок років!

Водо­провід — на сміттє­зва­лище


До кінця року на сміттєзвалище, що на околиці Рівного, проведуть водопровід. Проект обійдеться у 4,3 мільйона гривень. Це потрібно для гасіння сміття, яке влітку час від часу загоряється.
 

Лавренчук на посаді, але не керує

6-10-2016

Андрія Лавренчука, який з 2013 року виконував обов'язки ректора Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, де проходять перекваліфікацію вчителі області, поновили на ректорській посаді. На вимогу суду. Тепер з обласного бюджету йому мають компенсувати заробітну плату за півроку, що він не працював, та оплатити відпустку, в яку він вийшов одразу після поновлення. А у листопаді, кажуть, пан Лавренчук піде на пенсію.

Лавренчук

Андрій Лавренчук

У червні 2013 року тодішній голова ОДА Василь Берташ виконувати обов'язки ректора інститут післядипломної педагогічної освіти у Рівному призначив свого заступника — Андрія Лавренчука. При цьому призначив не на конкретний термін, а «до виборів ректора». Взимку цього року тодішній голова облради Володимир Ковальчук пана Лавренчука своїм розпорядженням таки звільнив і на його місце призначив свого однопартійця зі Львова Дмитра Симака — на три місяці. Влітку ж після низки скандалів керувати інститутом залишили проректора Івана Вєтрова.

Втім, Андрій Лавренчук у червні виграв суди, а днями голова облради Микола Драганчук на вимогу виконавчої служби підписав розпорядження про поновлення його на посаді і відправив одразу у відпустку — на 39 днів. Голова зазначає, що є домовленість, що Андрій Лавренчук відмовиться від посади, бо у листопаді уже офіційно може виходити на пенсію. До слова, пану Лавренчуку мають компенсувати з обласного бюджету близько 40 тис. грн. заробітної плати «за вимушений прогул», бо суд поновив його на посаді з 1 лютого.

— Можна було б поновити на посаді й одразу звільнити, але тоді, не виключено, суд би знову поновив його на посаді, — коментує пан Драганчук. — Тому вирішив йти шляхом найменшого опору. Домовилися, що він працювати не буде. А протягом місяця ми оголосимо конкурс на посаду ректора інституту, і до Нового року, думаю, вже буде призначення.

Вибори ректора могли б відбутися й раніше, проте обласна рада затягувала з оголошенням конкурсу. Однією з причин був старий статут інституту, який змінили відповідно до законодавства тільки на минулій сесії.

Працівники інституту наполягали, що самі хочуть обрати собі ректора. Депутати на це не погодилися, бо боялися, що ректором тоді стане радикал Дмитро Симак. Натомість облрада затвердила такий статут, за яким депутати самі визначатимуть, хто буде ректором, а документи на конкурс можуть подавати не лише працівники інституту. Думку колективу при виборі враховуватимуть, але вона не буде вирішальною.

Одним із кандидатів, до слова, буде Алла Черній, депутатка облради. Вона підтвердила, що подаватиме документи, а частина депутатів, подейкують, вже давно хотіли призначити на посаду саме її.

Юрій Шарманський, депутат облради та розробник змін до нового статуту інституту:

— Якби ми дозволили інституту самому визначатися з ректором, як Рокитнівському медучилищу, то фактично втратили б заклад, який фінансуємо з обласного бюджету. Тим паче, що на заклад є багато нарікань з боку вчителів та викладачів. Кажуть, що його взагалі потрібно закрити, бо нічого педагогів там не вчать.

Алла САДОВНИК.

 
Читайте також:

Один підручник на двох
№39, 29-9-2016

Студенти-журналісти можуть пройти оплачуване стажування у «The Washington Post»
№38, 22-9-2016

У технологічному коледжі – свято
№35, 1-9-2016

Шкільна реформа: не зубрити, а розуміти
№35, 1-9-2016

Стипендії: соціальна та академічна
№35, 1-9-2016

У «воднику» вчитимуть опріснювачів морської води
№34, 25-8-2016

Учнів більше, а школи закривають
№34, 25-8-2016

Щоб їли не лише булку з компотом
№34, 25-8-2016

Ранець китайський, а дівчата — українські
№32, 11-8-2016

«Бомба» у текстильному
№29, 21-7-2016

Хочуть стати юристами, філологами та журналістами
№29, 21-7-2016

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2017. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Керівник рекламного відділу — Микола Жванський: rivne_ren@ukr.net

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (096) 81-89-627, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.