Щасливе
Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна
☰ РОЗДІЛИ

Завжди хочеться купити дешевше. І не лише тому, що грошей зайвих немає, а тому що розумієш, що більшість із заплаченої тобою суми піде не виробнику, а посередникам. Тим, хто переконав тебе саме це, а не інше купити, випити, з'їсти, почитати, подивитись…

Водо­провід — на сміттє­зва­лище


До кінця року на сміттєзвалище, що на околиці Рівного, проведуть водопровід. Проект обійдеться у 4,3 мільйона гривень. Це потрібно для гасіння сміття, яке влітку час від часу загоряється.
 

Е-декларація: погляд зсередини

Заповнивши власну електронну декларацію, я зрозумів одну суттєву річ: такі декларації потрібно було ввести ще років 10-15 тому

3-11-2016

Електронне декларування доходів українських чиновників та можновладців стала темою тижня. Оприлюднення даних щодо фінансів та майна держслужбовців викликало шок. І не тільки серед українців. Декларації чітко засвідчили, що люди, які ніколи не мали власного бізнесу чи хоча б якогось дотичного відношення до підприємницької діяльності, виявилися доларовими мільйонерами. Вважаю, що саме для цього і була потрібна е-декларація. Наразі залишається дати відповідь на питання, звідки ж взялися усі ті статки.

деклар

Оприлюднення електронних декларацій — це не поділ на бідних та багатих. Перш за все, питання стоїть у чесності та відповідальності українських політиків. Декларування статків показує, чесний ти чи нечесний у своєму житті та статусі державного службовця. І це є одним з основних мірил права людини займатися політикою і державним управлінням.

Вважаю, що е-декларування було вкрай необхідним кроком, який має стратегічне значення для України. Електронна декларація відриває нас від совка сильніше за знесення усіх пам'ятників радянської доби. Справа в тому, що сьогодні важко собі уявити публічний доступ до інформації про статки можновладців не тільки Росії, але й будь-якої іншої країни пострадянського простору. Таким чином, Україна реальними справами, а не одними лишень гаслами руйнує стереотип пострадянської країни і виходить на орбіту держав Європи. Звичайно, не так швидко, як того б нам усім хотілося, але ми йдемо вперед, відриваючись від старого світу совкової системи, від тотальної недоступності політиків, від диктату можновладця та його тиску на громадянина.

Як народний депутат, я переконаний, що електронна декларація повинна навчити нас, що власність завжди породжує відповідальність. Крім того, саме адекватна е-декларація має усі шанси стати перепусткою у майбутнє відповідальних політиків. Наразі Україна знаходиться на своєрідному політичному роздоріжжі. Є два шляхи. Перший повертає нас у минуле кланово-олігархічної системи. Інший створює можливість якісно змінити підхід до політики та політиків. І саме електронна декларація є ефективним інструментом реалізації таких змін.

Існує ще один важливий момент, про який хотілося б сказати. На фоні мільйонних статків деяких моїх колег, десятка квартир та тисяч гектарів землі, антикваріату, розкішних колекцій картин, ікон та алкоголю українське суспільство йде у напрямку країн західної демократії. У Європі та Америці непристойно займатися державними справами і водночас володіти шаленими статками, тим паче готівкою незрозумілого походження. Також не розуміють та зневажають люди тяжіння політиків до суто варварських розкошів. І ось ця зневага, яка сьогодні прокидається в масовій думці українців, має усі шанси стати тим фундаментом, який в подальшому унеможливить підкуп виборців та фальсифікацію результатів будь-яких виборів в Україні.

Е-декларація — це потужний український аргумент для Європейського Союзу. Адже ми здійснили електронне декларування статків не лише як вимогу ЄС для безвізового режиму. Таким своїм кроком Україна показала, що вона цивілізована держава, здатна власноруч викривати свої вади.

Що ж стосується ідеї про необхідність введення електронних декларацій для усіх громадян, вважаю, що такий крок може мати сенс виключно за умови позбавлення народних депутатів імунітету недоторканості. Усі мають бути рівними перед законом. Жодного виключення для жодної особи. Ось тоді можна буде говорити про правову державу, справедливість і вже потім про декларації для громадян України.

Заповнивши власну електронну декларацію, я зрозумів одну суттєву річ. Такі декларації потрібно було ввести ще років 10-15 тому. Сьогодні б мали зовсім іншу державу і зовсім інші можливості. А так ми стоїмо тільки на самому початку шляху. Але й те, що ми стали на цей шлях — вже результат, за який три роки поспіль відчайдушно бореться український народ.

яницький

Василь ЯНІЦЬКИЙ, народний депутат.


Думка авторів може не збігатися з позицією редакції, але свобода слова понад усе.
Свої роздуми надсилайте за адресою: vb@rivnepost.rv.ua з темою «Я так думаю»
 
Читайте також:

Петро КРАЛЮК: «Як росіяни нас із поляками посварили»
№37, 20-9-2016

Сергій ПІНЧУК: «Мораторій ні на що, або Порожній популізм Рівненської облради»
№37, 20-9-2016

8 вересня вірус накладення мораторію на комунальні тарифи дістався Рівненської обласної ради.

Олена Шульга: «Я хочу дихати чистим повітрям»
№37, 20-9-2016

“Пане Лащук, хто ви? Сторожовий пес суспільства чи Табакі при Шерхані?
№37, 15-9-2016

Реформація - втрачений шанс українців?
№36, 8-9-2016

Новий політичний сезон: чого чекати від парламенту?
№36, 8-9-2016

Юрій БЛАГОДИР:"Аграрний сектор: просто не треба заважати"
№35, 7-9-2016

Петро КРАЛЮК: «Українці і поляки. За «Волинь» асиметрична відповідь?»
№31, 4-8-2016

Дмитро Якимець: «Ціна за тепло в Рівному може бути втричі нижчою»
№31, 4-8-2016

Петро Кралюк: «Волинська різанина» як політична технологія»
№26, 1-7-2016

Віктор Матчук: «Бурштинова лихоманка: хто винен і що робити?»
№26, 30-6-2016

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2017. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Керівник рекламного відділу — Микола Жванський: rivne_ren@ukr.net

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (096) 81-89-627, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.