Щасливе
Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна
☰ РОЗДІЛИ

Втаємничені люди стверджують, що вітчизняні «спецслужби» за допомогою найновішої апаратури прослуховують приватні телефонні розмови. Чому ні? Мають же чимось займатися невідомо скільки здорових мужиків у п'ятиповерхівці на вулиці Відінській! Щоб потім іти від тої нелегкої служби на пенсію у сорок років!

Водо­провід — на сміттє­зва­лище


До кінця року на сміттєзвалище, що на околиці Рівного, проведуть водопровід. Проект обійдеться у 4,3 мільйона гривень. Це потрібно для гасіння сміття, яке влітку час від часу загоряється.
 

Екстаз від матюка

29-12-2016

«Епічні п'єси від автора» Леся Подерв'янського зібрали у «Текстильнику» минулої суботи небачену кількість чоловіків. Слава про матюк Подерв'янського переборола навіть ціну за квитки — а коштували вони недешево, від 180 до 450 грн. Зал палацу був практично повний, і після кожної ненормативної лексики чоловіча частина публіки реготала та аплодувала.

Подерв'янський

Найбільше схвалення у глядачів викликали відомі п'єси письменника «Павлік Морозов», «Гамлєт» та «Кацапи». Лесь Подерв'янський на сцені був сам — читав своїх персонажів різними голосами, роблячи паузи у місцях, де мав бути найбільший регіт. Ненормативною лексикою про ненормативний світ, в якому живемо, — так позначає свою творчість письменник.

Закінчив свій виступ Лесь Подерв'янський у Рівному несподівано. На сцену вийшов чоловік, поплескав його по спині й за кілька секунд пан Подерв'янський, дочитавши п'єсу, подякував публіці і швидко пішов за куліси.

Лесь Подерв'янський — відомий автор, проте його п'єси сприймають далеко не всі. Перш за все, через значну кількість обсценної лексики. За словами пана Подерв'янського, матюк, як багато хто вважає, не чужий для української мови. Як зазначив автор під час прес-конференції у Рівному, він прийшов до нас не з російської, а навпаки, росіяни запозичили матюки в українців.

Якщо вірити Лесю Подерв'янському, матюки зародилися на Подніпров'ї у часи матріархату. Просто тоді вони сприймалися по-іншому, аніж зараз, у патріархальному суспільстві.

— Слова-паразити мені ріжуть вухо значно більше, аніж матюк, — зазначив письменник. — Не хотів би, щоб мої твори були у шкільній програмі. Бо у школі ненавидів все, що змушували читати. Краще нехай мене заборонять, тоді точно знатиму, що читатимуть.

Щодо дітей і матюків, то Лесь Подерв'янський порадив не сприймати дітей як «квіточок». Мовляв, їхній світ доволі-таки жорсткий і вони чудово відчувають фальш, особливо, коли вдома чують одне, а на вулиці інше.

Твори Подерв'янського часто цитують. Як виявилося, його це дратує, бо вважає, що людина повинна не цитувати інших, а думати сама.

Також письменник зазначив, що працює над закінченням свого «першого і, слава Богу, останнього» роману «Таємничий амбал». Книгу обіцяє видати навесні.

— Ніколи не писав романів і не знав, що це так складно, — зазначив Подерв'янський. — Але книга буде доброю.

Лесь Подерв'янський зізнався, що вже давно нічого не читає, бо «все, що мені треба було, прочитав до 35-40 років».

— Часом візьму якусь книгу, прочитаю три сторінки і викидаю у смітник, — зазначив Подерв'янський. — Ми живемо в епоху занепаду. І це стосується не лише України, а й усього світу. Нинішню літературу не зрівняти з літературою 60-х. Це як постійно їсти у дорогому ресторані, а потім прийти у дешеву столовку. Ви не будете їсти те, що вам там запропонують.

Алла САДОВНИК.

 
Читайте також:

Будинок культури хоче продавати квитки
№52, 29-12-2016

Але їх мало хто купує

Лялькарка запрошує у «Творчу кузню»
№51, 27-12-2016

Фестивалів — на 6 мільйонів
№51, 26-12-2016

Після книги зрозумів, що пощастило народитися в Україні
№51, 25-12-2016

Рівнянки хочуть потрапити на Євробачення
№51, 24-12-2016

Магія «OT VINTA»: «Ми коло!»
№51, 23-12-2016

Від шаблі до кахлів — трофеї замку на Лебединці
№51, 22-12-2016

На полотні оживають ляльки-мотанки
№51, 22-12-2016

Про маніяка у Рівному, якого не можуть розшукати
№50, 16-12-2016

Ксенія Циганчук запрошує на презентацію своєї книги «Коли приходить темрява»

Удосконалити англійську з волонтером
№50, 16-12-2016

В університеті створили безкоштовний центр для громадських ідей
№50, 15-12-2016

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2017. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Керівник рекламного відділу — Микола Жванський: rivne_ren@ukr.net

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (096) 81-89-627, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.