Щасливе
Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна
☰ РОЗДІЛИ

Про швейцарське місто Женева чули, напевно, усі. А чому? Справді, чому місто, яке за населенням менше за Рівне, чи не щодня згадують у новинах, і не лише у них? А тому що місто Женева — незвичайне.


«Віртуози Києва» - це молодий та енергійний колектив з 16 солістів, що пропонує музичні програми для всієї сім'ї. До репертуару оркестру входять найкращі зразки світової класики.

 

Як краще лікувати застуду і грип?

23-2-2017

Існує багато методів лікування, але не всі з них помічні. Обирати засіб варто залежно від того, застуда у вас чи грип: вони мають схожі симптоми, але лікуються по-різному. Під час застуди ви відчуватимете слабкість. Грип серйозніший і одразу прикує вас до ліжка. Ймовірно, він прийде разом із лихоманкою і змусить вас почуватися виснаженими. То що ж допомагає, а що ні?

грип

Їжте добре, якщо у вас застуда, і не їжте, якщо грип

Можливо, люди так думають, бо під час лихоманки вони втрачають апетит. Але насправді вам треба їсти здорову їжу, аби зберегти сили. Якщо ж ви не голодні, не змушуйте себе.

Не здавати позицій чи лікуватися у ліжку?

Прислухайтеся до свого тіла. Не змушуйте себе до активності, відпочиньте. Кількість часу для відпочинку залежатиме від того, як ви почуваєтеся. Легка застуда не повинна зупиняти вас вийти на вулицю або на роботу.

Мед і лимон чи гарячий пунш?

Не доведено, чи вони допомагають, але мед і лимон — кращий варіант, аніж віскі, особливо якщо плануєте більш ніж один напій. Лікарі рекомендують пити багато рідини, тобто води, а також додаткову філіжанку чаю або кави. Якщо у вас застуда або грип, ви, ймовірно, будете більше чхати, кашляти, і у вас буде висока пітливість. Тому вам потрібно більше рідини, ніж зазвичай. Але не перестарайтеся. Існує багато досліджень, які свідчать, що надто багато пити також може бути небезпечно.

Парацетамол чи ібупрофен?

Вони працюють. Можете навіть прийняти парацетамол та ібупрофен одночасно, щоб полегшити симптоми. Це безпечно. Стежте за тим, скільки ви випили, щоб не перевищувати максимальні рекомендовані дози протягом 24 годин. Ібупрофен найкраще приймати з їжею або на повний шлунок.

Евкаліпт чи ментол?

Вони можуть принести тимчасове полегшення. Розтирання грудей або інгаляції можуть допомогти «розблокувати» ніс.

Вітамін С і цинк?

Вітамін С запропонували як засіб для лікування респіраторних інфекцій у 1930-х роках. Він став особливо популярним у 1970-і роки, коли лауреат Нобелівської премії Лайнус Полінг довів, що вітамін С запобігає і полегшує застуду. Але недавній аналіз, який провела Cochrane Group, виявив, що збільшення дози вітаміну не дуже допомагає. Втім, вітамін С не є шкідливим, а якщо в організмі є його надлишок, він просто вийде. А от цинк може бути небезпечним, якщо його багато. Порада: слідкуйте за кількістю, яку ви приймаєте.

Абсолютні протипоказання

Не треба приймати антибіотики під час застуди і грипу. Вони їх не лікують. Єдиний випадок, коли вони потрібні — це розвиток бактеріальної інфекції.

 
Читайте також:

Чому людям боляче від льоду та вогню?
№7, 21-2-2017

Шумить у вухах
№7, 20-2-2017

Дратує звук жування? У вас — мізофонія
№6, 19-2-2017

Заморожені овочі часто корисніші від свіжих
№6, 18-2-2017

Яке фруктове насіння корисно їсти
№6, 17-2-2017

Про госпітальні округи — зарано?
№6, 16-2-2017

Жах уві сні
№6, 16-2-2017

Чому з'являється рання сивина
№6, 13-2-2017

Корисно спати на лівому боці
№6, 12-2-2017

Користь від імбиру
№5, 10-2-2017

Перчіть на здоров'я!
№5, 9-2-2017

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2017. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Керівник рекламного відділу — Микола Жванський: rivne_ren@ukr.net

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (096) 81-89-627, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.