Щасливе
Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна
☰ РОЗДІЛИ

Завжди хочеться купити дешевше. І не лише тому, що грошей зайвих немає, а тому що розумієш, що більшість із заплаченої тобою суми піде не виробнику, а посередникам. Тим, хто переконав тебе саме це, а не інше купити, випити, з'їсти, почитати, подивитись…

20 серпня на Північному - сімейне свято


У Рівному цієї неділі, 20 серпня, відбудеться «Сімейне свято» на Північному. Заплановані виступи композитора, продюсера та співака Сашка Невже, фіналістки «Х-фактора» та фестивалю-конкурсу «Ми талановиті» Аліни Ляшук, а також переможців фестивалю-конкурсу «Ми талановиті. Мегаподія».

Водопровід — на сміттєзвалище


До кінця року на сміттєзвалище, що на околиці Рівного, проведуть водопровід. Проект обійдеться у 4,3 мільйона гривень. Це потрібно для гасіння сміття, яке влітку час від часу загоряється.
 

Національний інтерес

16-3-2017

yazyk-na-trempele

Коли потрапляєш до Польщі, то навколо усі говорять польською. І це нормально. Жодному поляку не спаде на думку говорити з іншим поляком якоюсь іншою, не польською мовою. Бо інакше не буває. Але польська мова — це не лише інші назви дій та предметів, інколи схожі на наші, інколи не схожі. Польська мова — це інше мислення. Цо пан хце? — запитають вас у першому ж склепі, тобто у магазині. До вас звернуться не на «ви» і не на «ти», та ще й паном назвуть. Першими ж словами поляк позначає повагу до співрозмовника і до себе. І так у них все. Саме тому вони інші, не такі, як ми. У нас все не так. У нас українець з українцем цілком може розмовляти не українською мовою — а какая разніца? Разніца насправді дуже велика. Тому що неможливо однаково сказати одне й те саме різними мовами. Тому сказати па-русскі «что желаєтє?» продавець ще може, а ось вимовити, як той поляк, «что пан хочєт?» — ні за що! Ну не повернеться язик і все! І поки усі українці не почнуть думати та говорити не польською і не російською, а власною мовою, жодних національних інтересів у нас не буде. Тому що поляк завжди був поляком, яка б влада не була на його землі упродовж тисячі років. Те ж саме можна сказати і про москалів. Чи можемо ми це сказати про себе? Чи може поляк запитати: «А що я буду мати з того, що я поляк?». Не може. І українець не може, якщо він говорить українською. Сказати це можна лише так: «А что я буду імєть?». Тому справжній фронт захисту нашої нації пролягає не на Донбасі, а в головах кожного з нас. І кожен із нас є бійцем на цьому фронті. Коли буваю у столиці, мені по декілька разів на день доводиться спілкуватися з «русскоязичнимі» співвітчизниками. І щораз між нами відбувається двобій — я йому по-нашому, а він мені на «общєпонятном». Результатів цього двобою може бути два — або мій співрозмовник починає говорити по-нашому, тоді я виграв, або продовжує на «общєпонятном», тоді нічия. Поразки, тобто ситуації, коли я почну відповідати на «общєпонятном», не може бути в принципі. Упевнений, якби кожен з українців щодня хоча б не програвав ці мовні двобої у магазині, на вулиці, в установі, в театрі і всюди, то ми б набагато швидше стали насправді єдиним народом не заради якоїсь вигоди, а просто тому, що ми цим народом є. Звісно, ми ніколи не будемо такими, як поляки чи французи. Ми інші. Але ми поступово будемо удосконалюватись за прикладом більш розвинутих націй. І тоді суперечки, які точаться між нашими політиками, стануть зовсім іншими. Якщо наші політики сперечатимуться між собою нашою мовою, а не тою, що тепер, у цю суперечку вже не влізе ніхто. Навіть поляк, не кажучи вже про тих самих. І лише тоді ми зможемо нарешті почати боротися з тою сволотою, що нами править. Бо зараз ми боремося з «агресором». І саме цього цей агресор від нас хце.

 
Читайте також:

Особлива кімната
№10, 9-3-2017

Консерваторія
№9, 2-3-2017

Брехуни і собаки
№8, 23-2-2017

Пророк Мухаммед
№7, 16-2-2017

Баланс
№6, 9-2-2017

Без Шустера
№5, 2-2-2017

Багаті гості
№4, 26-1-2017

Заарештований «Самсунг»
№3, 19-1-2017

Найзручніше — для всіх
№2, 12-1-2017

11.30
№52, 29-12-2016

Без паніки!
№51, 22-12-2016

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2017. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Керівник рекламного відділу — Микола Жванський: rivne_ren@ukr.net

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (096) 81-89-627, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.