Щасливе
Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна
☰ РОЗДІЛИ

Завжди хочеться купити дешевше. І не лише тому, що грошей зайвих немає, а тому що розумієш, що більшість із заплаченої тобою суми піде не виробнику, а посередникам. Тим, хто переконав тебе саме це, а не інше купити, випити, з'їсти, почитати, подивитись…

Водо­провід — на сміттє­зва­лище


До кінця року на сміттєзвалище, що на околиці Рівного, проведуть водопровід. Проект обійдеться у 4,3 мільйона гривень. Це потрібно для гасіння сміття, яке влітку час від часу загоряється.
 

У Росії костел не проситимуть

6-4-2017

Католики не збираються відмовлятися від органного залу в Рівному, який до середини минулого століття був костелом Святого Антонія. Навіть попри те, що минулого тижня в обласній раді їм відмовили у поверненні будівлі.

орешко

Луцька дієцезія Римо-католи­ць­кої церкви до Рівненської обласної ради, яка є власницею органного залу, звернулася ще торік. Тоді просила повернути костел релігійній громаді повністю. В останньому клопотанні, яке розглядали в облраді у березні, йшлося вже принаймні про дозвіл на богослужіння.

На це засідання депутатської комісії представник Луцької дієцезії приїхати не зміг. Тож вислухали депутати лише думку Миколи Орешка, директора обласної філармонії. Ще раніше, як тільки стало відомо про претензії католиків, колектив філармонії чітко висловив свою позицію — не віддамо! А п.Орешко, виступаючи перед депутатами, дозволив собі таке висловлювання, що правонаступником СРСР є Росія, то туди нехай звертаються. Пояснюючи, що костел у католиків забирала радянська влада.

На цю репліку чиновника не забарилась відповідь єпископа Віталія Скомаровського, опублікована на сайті Католицького медіа-центру:

«Щодо слів про Росію, сподіваюся, що тут якась помилка. Якщо директор обласної філармонії, людина, яка очолює культурну організацію, може таке говорити своїм співгромадянам, то це глибоко обурює мої почуття як християнина та як громадянина України. Тим паче зараз, коли триває війна на сході України. З іншого боку, ситуація з поверненням святині взагалі і слова чиновників мене зовсім не дивують. В нас лише зовсім недавно пройшла декомунізація назв міст, сіл і вулиць, знесли комуністичні пам'ятники, але в головах зробити це набагато важче».

Віталій Скомаровський також заявив, що католицька громада не зупиниться наполягати на своєму: «Храм збудований руками вірян. Ми не хочемо відібрати у когось те, що належить йому, ми лише повертаємо своє».

Юрій Шарманський, депутат та член комунальної комісії облради, прокоментував:

— Звісно, обласна рада не віддасть цю пам’ятку архітектури, бо це все-таки комунальне майно і там діє органний зал, перенести який нікуди. Проте перед засіданням комісії ми з колегами погодилися, що рада була б не проти, якби католики проводили там богослужіння кілька разів на тиждень. Втім, представники католицької громади на комісію не прийшли, ми заслухали лише думку пана Орешка, який, можливо, дещо погарячкував, захищаючи інтереси свого колективу. Зазначу, що з нашого боку не було жодної остаточної відмови. Перед наступною сесією ми можемо повернутися до розгляду цього клопотання. Але було б добре, якби на комісію прийшли одночасно і представники філармонії, і представники римо-католиків, аби депутати їх могли заслухати одночасно.

Алла САДОВНИК.

 
Читайте також:

Олег Ляшко вимагає ухвалити закон про мінімальну зарплату 5000 гривень
№12, 23-3-2017

Нема грошей ні на пальне, ні на папір
№12, 23-3-2017

Олег Ляшко: «Тільки дурень може підписати такий меморандум з МВФ»
№11, 22-3-2017

Депутат зі Здолбунівщини Володимир Ковальчук підтримав блокадників Донбасу
№11, 16-3-2017

ДАБІ оштрафувало будівництво на Київській на 1,7 мільйона гривень
№10, 9-3-2017

Юрій Войтенко: «ПриватБанк зберіг 20 млн. клієнтів і активно розвивається далі»
№9, 3-3-2017

Держава вперше прийняла рішення виступити інвестором системоутворюючого банку шляхом викупу акції та докапіталізації на 116,8 млрд. гривень

Рада голів ОСББ м. Рівне: «Вимагаємо в Олександра Лащука публічних вибачень або будемо позиватися до суду»
№9, 2-3-2017

Свій директор для аеропорту
№9, 2-3-2017

Через блокаду Донбасу Рівненщина залишиться без світла?
№8, 23-2-2017

Перевірено - значить надійно
№7, 17-2-2017

Директор товариства «Укртепло-Рівне»: «Наші споживачі не платитимуть за січень — всі витрати ми беремо на себе»
№7, 17-2-2017

У зв’язку зі зношеністю тепломереж і проривом на одній з ділянок компанія не змогла подати тепло у повному обсязі

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2017. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Керівник рекламного відділу — Микола Жванський: rivne_ren@ukr.net

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (096) 81-89-627, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.