Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна
☰ РОЗДІЛИ

Ті, кому тепер під тридцять, не кажучи вже про молодших, дуже здивуються, дізнавшись, що колись квартиру не можна було купити або продати. Тому що квартири належали «народу», точніше керівникам різних рівнів, які ті квартири могли людям давати або не давати. Бабусі вам розкажуть, що квартири тоді були безплатні, але забудуть додати, що чекати на безплатну квартиру можна було роками, часто десятиліттями.


 

Англійська з усмішкою від американців

10-6-2017

Більше тисячі рівнян цього року захотіли пройти двотижневі безкоштовні курси від американських волонтерів. З 12 до 22 червня вони у другій школі Рівного навчатимуться розмовної американської англійської, яку використовують міжнародні компанії, від 25 американців, третина з яких — професійні викладачі університетів та шкіл США.

Американці

Рівнянка, яка записалася на курси, волонтерка Джан та Майкл Гот

Усі викладачі приїхали в Україну за власні кошти. Курси для українців — безкоштовні. Такі ж школи американські волонтери проводили в інших країнах Східної Європи, зокрема у Польщі, Чехії, Словаччині.

У Рівне також приїхав засновник програми «English Language Dynamics», яка вже діє 25 років завдяки організації «Michael Gott International», Майкл Гот. Вперше в Україні він з командою викладав у 1999 році, у Рівному волонтери вже були кілька разів минулими роками. Як розповідає, повернулися, бо відчули зацікавлення зі сторони рівнян.

— До нас приходить багато людей, які вже проходили наші курси попередніми роками,  — розповідає Майкл. І поки про це говорить, одна із волонтерок відкликає його, аби показати дівчинку, якій торішні курси допомогли влаштуватися на роботу.

Американці

За словами Майкла, заняття проходять у вигляді розмов та розваг. Викладачі та студенти, які записалися, розмовляють усміхаючись. Історії успіху після курсів вражають — хтось знаходить роботу у міжнародних компаніях, комусь вдається виграти стипендію на навчання за кордоном. 

Американці

Черга на співбесіду

— До нас приходять люди різного віку,  — додає Майкл. — Була, наприклад, одна бабуся, яка прийшла зі словами: «Я знаю, що вже не навчуся говорити англійською вільно, але я хоча б хочу могти привітати свою внучку, яка живе у Каліфорнії, з днем народження та Різдвом». Є багато талановитої молоді, чия англійська досконала, але які хочуть не зупинятися на досягнутому. Ми розуміємо, що люди у цій частині світу потребують англійської, щоб підготуватися до кращого майбутнього. Навчаючи розмовної американської англійської, яку використовують міжнародні компанії, ми даємо можливість людям реалізувати свої мрії. Робимо це абсолютно безкоштовно. Жоден із викладачів не отримає ні копійки за свою роботу (організаційний внесок у 50 грн. беруть з учасників лише для того, аби роздрукувати та роздати навчальні матеріали — ред.). Мало того, вони усі прилетіли в Україну за власні кошти. Причому значна частина вже не вперше, бо ми любимо українців і з любов’ю інвестуємо у ваше майбутнє.

Майкл додає, що в Україну приїхали не взяти щось, а дати. Також наголошує, що це не політичний проект і з усмішкою додає: «Америка нас не надіслала сюди».

Американці

Співбесіда ще триватиме до 19.00 10 червня. Навчання розпочнеться з понеділка у школі №2

 — Ми усі думаємо про себе, як про посланців Христа, але ми відвідуємо абсолютно різні церкви, — пояснює Майкл, чому американці організовують школу для українців за власний кошт. — Ми любимо допомагати людям і вважаємо, що Бог може зробити позитивні зміни у житті кожного. Наша школа — це прекрасний приклад, як люди можуть допомагати один одному. Зазначу, що викладачі, які приїхали цього разу, — з різних куточків США.

З кожним роком курси від американських волонтерів набирають все більшої популярності. До 19.00 10 червня у школі №2, що на вулиці Драгоманова, ще триватиме запис охочих навчатися, очікують, що цього року може бути до 2000 студентів, хоча попередніми роками було 500-700. Як зазначає Майкл, українці хочуть бути world citizens (громадянами світу).

До слова, окрім Рівного, американські волонтери ще відвідають Луцьк, Харків та Дніпро. Цього літа вони також проведуть школи для дітей від 9 до 15 років у Хмельницькому та Дніпрі, оскільки всі інші курси — лише для тих, хто досягнув 16 років.

Алла САДОВНИК.

 
Читайте також:

Американці два тижні безкоштовно вчитимуть всіх охочих рівнян англійської
№22, 1-6-2017

Вчителів перевчать. Бо буде нова школа
№20, 20-5-2017

Випускників менше, ніж торік
№19, 18-5-2017

Без ЗНО — немає атестата
№20, 18-5-2017

На Північному таки буде дитсадок
№19, 9-5-2017

Дитсадок не продаватимуть. Муляренко з Хомком домовилися
№17, 26-4-2017

Школа згоріла через бойлер
№16, 20-4-2017

Шукають гроші для вихователів
№15, 13-4-2017

Дитсадок на Коновальця — знову на продаж
№14, 6-4-2017

На школу у Цепцевичах потрібно 84 мільйони
№10, 9-3-2017

Детективи НАБУ завітали до рівненського МЕГУ
№10, 9-3-2017

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2018. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (098) 547-38-33, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.