Щасливе
Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна
☰ РОЗДІЛИ

Завжди хочеться купити дешевше. І не лише тому, що грошей зайвих немає, а тому що розумієш, що більшість із заплаченої тобою суми піде не виробнику, а посередникам. Тим, хто переконав тебе саме це, а не інше купити, випити, з'їсти, почитати, подивитись…

Водо­провід — на сміттє­зва­лище


До кінця року на сміттєзвалище, що на околиці Рівного, проведуть водопровід. Проект обійдеться у 4,3 мільйона гривень. Це потрібно для гасіння сміття, яке влітку час від часу загоряється.
 

Аптеки при лікарнях: скільки платять за «квадрат»?

17-7-2017

У кожній поліклініці чи лікарні є по кілька аптек. Така конкуренція, втім, на вартість ліків не впливає. Бо клієнт — він тут, поруч. Кращого місця для бізнесу не придумати. А скільки ж коштує таке місце для власників?

аптека 2

Нещодавно центр суспільних дій «Сівітас» промоніторив орендні ставки для аптек та аптечних пунктів у кількох медзакладах Рівного. За даними моніторингу, найбільше платять аптеки при міському пологовому будинку (130-196 грн.) та міській лікарні (106-164 грн.), найменше — у рівненській районній лікарні. В обласній дитячій лікарні, де шість аптек, п'ять уже платять більше сотні за квадрат, проте ПП «Фірма Фармікс», наприклад, — досі 22 грн. В обласній дорослій лікарні ціни на оренду ще менші. За даними сайту Рівненської обласної ради, весною дев'ять з десяти аптек, що є у закладі, сплачували менше сотні гривень за квадратний метр оренди.

В'ячеслав Долід, експерт «Сівітас»:

— Особливо низькі орендні ставки у районних лікарнях. Медичні заклади через це недоотримують десятки тисяч гривень позабюджетних надходжень. На нашу думку, ради, які є власниками комунальних закладів, мали би переглянути орендні ставки. Окрім того, у договорах оренди було б добре прописувати, що аптеки, які працюють при комунальних медзакладах, мають надавати якісь пільги. Ставити націнки менші за середні в області, наприклад. Бо дефіциту клієнтів у таких аптеках ніколи не буде.

Віталій Бойко, головний лікар Рівненської обласної дитячої лікарні:

— Мабуть, з «Фірмою Фармікс» раніше договір підписували, тому така ставка, але ми виправимо ситуацію. Для більшості аптек уже переглянули суми орендної плати, щоб було за 120 грн. за 1 кв. м на місяць.

Іван Зима, головний лікар Рівненської обласної клінічної лікарні:

— Переглядаємо наразі всі ставки орендної плати і погоджуємо нові з обласною радою. Просимо ставити максимальні. Не знаю, чи юридично можна прописати у договорі оренди, щоб аптеки мали менші націнки, але у них є інший стимул для зменшення цін на ліки — пацієнт нині має широкий вибір аптек, зокрема, і на території лікарні.

Юрій Нілабович, начальник відділу з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку Рівненської облради:

— Як тільки аптека звертається до нас з проханням переукласти договір, ми одразу піднімаємо орендну ставку. Зробити це до закінчення попереднього договору не можемо. Нині ставимо не менше 150-200 грн. за «квадрат», залежно від приміщень, які орендують. За комунальні послуги заклади платять самі. Щодо вартості на ліки, то прописати це у договорі не можемо, бо використовуємо типовий договір, передбачений законодавством. Окрім того, будьмо реалістами — навряд чи аптеки на таке б погодилися. Зазначу, втім, що наше комунальне підприємство «Аптека Ліки» платить значно менше за оренду, а тому ставить нижчі ціни.

Володимир Синяк, співвласник ТДВ «Рівнефармація»:

— Ми могли би зменшити націнки на ліки, якби оренда була дешевшою. Пацієнти не йдуть лише в ті аптеки, що при лікарнях. «Рівнефармація» он тріщить, що аж плакати хочеться. Ми — єдині, хто виготовляє ліки, а на це потрібно більше коштів — на персонал, обладнання. У деяких регіонах таких аптекам, як ми, допомагають, наприклад, орендну плату не беруть. А ми частину своїх аптек у Рівному, скоріше за все, будемо закривати.

Алла САДОВНИК.

 
Читайте також:

«Рівнеазот» викликав працівників на роботу. Але зарплату найближчим часом не обіцяє
№28, 13-7-2017

Вірус у Рівне «зайшов» із Києва
№27, 6-7-2017

Отримати паспорт: з понеділка обіцяють зміни
№26, 29-6-2017

«Санком» хоче залишитись
№25, 22-6-2017

«Наварили» на депозитах два мільйони
№24, 16-6-2017

Ліс пішов в Інтернет
№23, 8-6-2017

Обіцяють паспорти без черг
№22, 2-6-2017

Гроші Лазаренка передадуть Україні?
№21, 25-5-2017

У колишній їдальні білоруси шитимуть жіночий одяг
№19, 11-5-2017

На зарплати керівництва Укрзалізниці — майже 20 мільйонів
№18, 4-5-2017

Корупційних злочинів — на 85 мільярдів
№17, 27-4-2017

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2017. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Керівник рекламного відділу — Микола Жванський: rivne_ren@ukr.net

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (096) 81-89-627, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.