Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна
☰ РОЗДІЛИ

Тут днями до міста мого київського «каллєгу» привозили. Того самого, який за дармових сто грамів готовий написати що завгодно, за двісті — заспівати на усю свою русскоязичную глотку, а за триста — взятися за нерукотворний пам'ятник. Гість так хвалив нашого міського голову за намір побудувати стадіон, що стіни місцевого «колізею» точно би почервоніли, якби могли це почути.


19 грудня, на Святого Миколи, у Рівненському міському будинку культури покажуть дитячу виставу «Щенята рятують Новий рік». квитки вже у продажі.

 

Студент "водника" з Гани написав заяву до поліції

26-10-2017

Рівненські полісмени уже другий тиждень з'ясовують, хто кого обдурив на близько тисячу доларів. Рекрутингова компанія, яка співпрацює з Національним університетом водного господарства та природокористування і знаходить іноземних студентів для вишу, чи студент із Гани, країни в Екваторіальній Африці, який навесні потрапив до Рівного на навчання.

Девид_Кудая7043916048633_o

Девід Кудая. Фото — з його сторінки у Facebook

Ганець Девід Кудая звернувся до поліції минулого тижня. За його словами, торік у своїй країні він уклав договір зі «Східноєвропейською радою з освіти», яка допомагає потрапити на навчання за кордон: підбирає виш, готує документи і т.п.

Хлопець сплатив організації 1600 доларів за її послуги і у квітні прилетів до України.

— Знав, що мене має зустріти в аеропорту представник цієї організації в Україні, зазначає Девід. — В аеропорту на мене чекав хлопець, який представився Максом. 

Він мав запрошення від НУВГП для мене, привіз у Рівне, допоміг поселитися у гуртожиток, оформити посвідку на проживання, страховку. Також він зазначив, що сам проплатить за моє навчання на підготовчих курсах (1001 долар) та за рік проживання у гуртожитку (трохи більше 400 гривень за місяць).

На усі витрати я йому дав 1700 доларів.

Кілька тижнів тому я завершив навчання на підготовчих курсах, здав екзамен і прийшов отримати документи, аби міг продовжити навчання на комп'ютерній інженерії.

Проте мені їх не віддали: ні сертифіката про завершення підготовчих курсів, ні оригіналів моїх документів про освіту з Гани.

Виявилося, що рахунок про моє навчання на підготовчих курсах досі не оплачений. А за гуртожиток оплата тільки за 9 місяців.

Я зателефонував Максу, якого в центрі міжнародних відносин НУВГП знають добре. Він сказав, що не заплатив за навчання, оскільки гроші, які я йому дав, він взяв собі. Бо мовляв, він мій агент.

Я написав заяву у поліцію, бо вважаю, що мене обдурили. У Гані я оплатив послуги рекрутингової організації, і ніхто мені не повідомляв, що в Україні я повинен буду доплачувати представникам фірми.

водник

Нині у "воднику" навчаються 108 іноземців, ще 15 проходять підготовку, вивчаючи українську мову. Фото — НУВГП

У відділі поліції Рівного наразі не відкривали кримінального провадження. Вивчають всі документи, які надали сторони, та спілкуються із представниками НУВГП.

Поліцейські схиляються до того, що йдеться не про шахрайство, а про цивільно-правовий спір за гроші, тож і ганця, і рекрутингову фірму відправлять, найімовірніше, розбиратися між собою до суду.

Наразі ж у поліції переповідають дещо іншу історію, аніж Девід. За попередньою версією, хлопець мав сплатити 1600 доларів фірмі у Гані та ще 2500 доларів — українській рекрутинговій фірмі «Софтамо», що зареєстрована у Рівному і власником якої є індус Мев Мохсінхан Юнусхан (у Рівному на український манір його називають Максом).

Втім, договору між «Софтамо» та Девідом Кудая нема. Фактично, гроші іноземець давав, а рекрутингова компанія брала без будь-яких офіційних зобов'язань.

Мев Мохсінхан, зі свого боку, звинувачує ганця у шахрайстві. За його словами, послуги фірми в Африці оплачуються окремо, а в Україні студент повинен був заплатити 2500 доларів (у суму, зазначає підприємець, входить плата за навчання, гуртожиток, оформлення документів, переклади та плата за послуги компанії).

Оскільки 1700 доларів Девід Кудая надав, то ще, заявляє п.Мев, винен 800. Тільки коли оплатить всю суму, фірма розрахується за його навчання у НУВГП.

— Я йому повірив, допомагав, поручився перед університетом, що Девід сплатить за курси пізніше, аби він міг навчатися. Хоча в Україну він приїхав без належної суми грошей і переконував, що йому надішлють родичі, — зазначає Мев Мохсінхан. — Я співпрацюю з НУВГП та багатьма іншими університетами в Україні з 2013 року. Ми допомагаємо представникам вишів їздити за кордон, рекламувати там свої навчальні заклади, а також допомагаємо студентам-іноземцям приїхати на навчання в Україну та освоїтися тут.

За усі роки жодних подібних проблем у нас не виникало. Студентів ми заздалегідь повідомляємо про усі витрати, і Девід про них теж знав. Підозрюю, що він написав заяву у поліцію, аби під тиском отримати свої документи.

У мене хороша репутація, мене знають у Рівному, і цей прикрий інцидент змусить менше довіряти іншим студентам.

НУВГП

У НУВГП, до слова, втручатися у конфлікт не хочуть. Зазначають, що повинні розбиратися правоохоронці і що Девіду Кудая неодноразово повідомляли, що він не сплатив за навчання.

Додають, що співпрацюють з понад десятьма подібними організаціями, через які студенти-іноземці приїздять в Україну. Досі нарікань на їхню роботу ні від кого не було.

Університет також допомагає іноземцям приїхати на навчання, але, зазначають у НУВГП, представники вишу не можуть зустрічати всіх в аеропорту, допомагати оформляти потрібні документи, а тому послуги рекрутингових фірм — потрібні.

— НУВГП не збирає інформацію, на яких умовах і з якими підприємствами, установами, організаціями слухачі та студенти університету мають відносини,  — зазначили у відповіді на інформаційний запит «РВ». — Після зарахування на мовні курси підготовчого відділення університету або на навчання за ступенями освіти між іноземними громадянами укладаються контракти щодо надання університетом освітніх послуг згідно з навчальними планами і програмами.

Слухачі та студенти зобов’язуються оплатити освітні послуги відповідно до підписаних контрактів. Громадянин Гани, слухач Підготовчого відділення Девід Кудая, не сплативши за навчання, порушив умови свого контракту, хоча університет неодноразово звертався до нього, проінформувавши про необхідність виконання умов контракту в частині його оплати.

Алла САДОВНИК.

 
Читайте також:

«Бурштиновий прокурор» у залі суду обізвав Авакова брехуном
№42, 20-10-2017

Опалення увімкнули, чекають на тарифи
№40, 12-10-2017

Смерть над Родопами. Подробиці трагічної загибелі сарненського подружжя
№39, 28-9-2017

Суд шукає присягу держслужбовця Юрія Приварського
№37, 22-9-2017

А чи був проект? Про зникнення документів "Авангарду"
№38, 21-9-2017

«Велике Рівне» здулося
№37, 15-9-2017

Конфлікт у володимирецьких лісах: Муляренко не говоритиме з бурштинокопачами
№37, 14-9-2017

«Якщо росіяни полізуть через білоруський кордон, будемо протистояти»
№36, 8-9-2017

«Правий сектор» відреагував на заяву білоруського генерала

Директори лісгоспів втрачають роботу. Бо посади політичні?
№36, 7-9-2017

Ціна радикала: про затримання на хабарі депутата Кудріна
№35, 31-8-2017

Муляренко звільнив свого першого заступника через «приниження авторитету»
№34, 28-8-2017

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2017. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (098) 547-38-33, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.