Обласна газета «Рівне вечірнє»
Наш провайдер:
-25% на металопластикові вікна
☰ РОЗДІЛИ

У дітей мого покоління Різдво займало у житті цікаве місце. З одного боку, ніби і свято — дорослі збираються за столом, діти співають колядки. З іншого — і не свято зовсім: ані у школі, ані по радіо-телевізору про це Різдво ні слова.

«Хуліган» Сімінін, асистент Степанюк та інші


Матчем на «Арені Львів» проти «Карпат» рівненський «Верес» завершив 2017 рік. Наша команда вигравала 2:0, але зрештою дозволила супернику відігратися — 2:2.


Рівненський міський Палац дітей та молоді шостий рік поспіль проводить благодійну акцію «Добро на Різдво» — за цей час здійснилось 76 дитячих мрій.

Мільйони у Рівному витратять на сміття


Три роки тому на Рівненському сміттєвому полігон, що неподалік Бармаків, висаджували дерева. Але зелені насадження не стали заслоном для вітру, який розносить сміття людськими городами аж до Житина.

 

На зустріч з Путіним в Москві їхали із Рівненщини

6-12-2017

Чотири дні у Москві минулого тижня проходив Архієрейський Собор Російської православної церкви. Зачепив він і Рівненщину. Бо, по-перше, добра частина мешканців області — прихожани УПЦ, що підпорядкована патріарху Кирилу, а по-друге, відвідувало Москву і рівненське духовенство.

detail20171201-VSN_2203-обр

Фото з сайту РПЦ

Окрім імені митрополита Київського і всієї України Онуфрія, нікого з української делегації на сайтах УПЦ та РПЦ не згадують. Втім, центральні ЗМІ писали, що на Соборі був присутній митрополит Сарненський та Поліський Анатолій, який є архієреєм, а отже — членом Собору. На сайті єпархії про поїздку, втім, ні згадки. Очевидно, відвідання Москви на четвертому році війни з Росією — не найкраща тема для вихваляння на території Західної України. В єпархії поїздку Анатолія не заперечують, але коментувати відмовляються. Щодо Варфоломія, митрополита Рівненського та Острозького, то він не зміг поїхати на Собор, найімовірніше, через поганий стан здоров’я.

На Соборі у Москві згадували і про Рівненщину. У своєму виступі митрополит Онуфрій розповідав про «захоплення храмів в Україні» й наголосив, що попри це у «проблемних областях» УПЦ будує нові церкви, зокрема і в Рівненській.

Собор

Цьогорічний Собор РПЦ відрізнявся від тих, що були попередніми роками і на які незмінно їздили українські делегації. З архієреями з різних країн, де діє РПЦ, зустрічався Володимир Путін, президент Росії. Заради Путіна порушили навіть правила, які забороняють «мирянам», зокрема і пресі (тож про що йшлося на Соборі, можна було дізнатися тільки з офіційних повідомлень та прес-брифінгів. — Ред.), бути присутніми на Архієрейських Соборах духовенства. На сайті РПЦ в Україні можна навіть знайти виступ Володимира Путіна на Соборі та його слова, що «подвижницька місія РПЦ не знає державних кордонів» і «її канонічна територія поширюється за межі Росії».

Представники УПЦ, втім, у Соборі виокремлюють позитивні зміни. На прохання митрополита Онуфрія Собор вніс зміни до статуту Російської православної церкви і виніс все, що стосується УПЦ, до окремої глави, що, зазначають в УПЦ, лише підкреслює автономний статус Української православної церкви. Проте зазначимо, що серед пунктів у новій главі не зникли такі: «предстоятель УПЦ обирається єпископатом УПЦ та благословляється святішим патріархом Московським і всієї Русі» та «ім'я предстоятеля поминається в усіх храмах УПЦ після імені патріарха Московського і всієї Русі».

Алла САДОВНИК.

 
Читайте також:

Підприємець на держслужбі: про що мовчить Приварський?
№48, 29-11-2017

Репліка Хомку: «Ця будівля має характер. Брутальний»
№47, 24-11-2017

Юрій Бойко: «Влада повинна або почати діяти на благо українських громадян, або скласти свої повноваження і оголосити дострокові вибори»
№46, 24-11-2017

Хомко усе порахував. Інтерв'ю з міським головою
№46, 16-11-2017

Кременецькі «пригоди» рівненського аграрного олігарха
№45, 9-11-2017

Юрій Бойко: “Так звана «пенсійна реформа» – це грубий нецивілізований шантаж. Ми голосували проти неї”
№41, 13-10-2017

Цукерки від грабіжників для дубенської судді
№41, 12-10-2017

Довели до смерті в лікарні?
№40, 5-10-2017

«Не платили і платити не будемо», або Для чого криниці селянам, які мають централізоване водопостачання
№40, 5-10-2017

Генпрокурор одружив сина
№38, 28-9-2017

На весіллі Луценків гуляла вся владна верхівка країни

Адвокати Рівненщини хочуть змін
№35, 31-8-2017

Наповнення © «Рівне Вечірнє», (с) 2003-2017. Оновлюється щодня.
При використанні матеріалів посилання на www.rivnepost.rv.ua обов’язкове.
Програмування та дизайн © «Рівне Вечірнє»
Засновник — Микола Несенюк.

Головний редактор — Валентина ШАХ: valensrv@gmail.com.

Редактор сайту — Алла Садовник: allasadovnuk@i.ua.

Редактор он-лайн новин — Жанна Пінчук: pinkrime@gmail.com.

Контакти для розміщення реклами: (097) 462-65-64, (098) 547-38-33, e-mail: advertrv@ukr.net

Адреса для листування з редакцією: rivnepost@gmail.com.
Телефони редакції: (067) 362-56-86, (0362) 62-56-54, 62-56-55
@ — друкується на правах реклами.