23 лютого Костопільська громада зустріне та проведе в останню путь свого захисника Дмитра Кравчука, який повертається на щиті.
У міській раді розповідають, що Дмитро народився в Костополі, навчався у школі №2 та №6, здобув будівельний фах в Костопільському технологічному коледжі. Під час строкової служби пройшов навчання у школі кухарів Держприкордонслужби. Після повернення додому працював в «Укртелекомі», їздив на заробітки. У 2019 році Дмитро одружився, у молодої пари народилася перша дитина.
– У листопаді 2022 Дмитра мобілізували до ЗСУ. Сподівався, що буде знову кухарем, адже має таку спеціальність, але після проходження навчання на Миколаївщині чоловіка зарахували у піхоту, і його підрозділ вирушив на Лиманський напрямок.
Після тривалої служби у Дмитра виникли проблеми зі здоров’ям, з якими він більше не міг служити в піхоті. Після лікування у Дніпрі йому запропонували пройти навчання на оператора дронів. Пройшов місячний навчальний курс, і з новою спеціальністю у лютому 2024-го Дмитро повернувся знову в Лиман, служив у відділенні ударних безпілотних комплексів.
Перша відпустка Дмитра вдома від початку його служби була у червні 2024 року. До того командування не відпускало, тож дружина Марія з маленькою донькою їздила відвідувати чоловіка на Миколаївщину, у Дніпро, у Слов’янськ. Коли стало небезпечно, чоловік заборонив дружині приїздити до нього.
Коли народилася друга донька, Дмитро зміг побачити її через місяць. Був удома у травні 2025-го та у вересні, коли молодшій доньці виповнився рік.
16 лютого 2026 року Дмитро Кравчук загинув унаслідок ураження ворожим БПЛА у Лимані на Донеччині. У нього залишилися дружина, дві маленькі доньки, батьки.
«Мій чоловік був дуже доброю людиною, завжди йшов з добром до людей. Борги пробачав, допомагав, якщо до нього зверталися, навіть чужим людям. Він дуже любив донечок, все для нас робив. Мріяв швидше повернутися додому, оселитися десь на природі і жити в тиші. Нам з доньками його завжди буде не вистачати», – сказала дружина Марія Кравчук.
23 лютого на майдані Шевченка прощатимуться також із захисником із Малолюбашанської громади Василем Ващуком.

Прощання відбудуться за графіком:
08:00 — урочистий в’їзд траурного кортежу із Дмитром Кравчуком (вулицями Рівненська – Нова – Коперніка)
11:30 — заупокійна літія в домівці Дмитра Кравчука (вул. Коперника, 38/4).
11:50 — урочистий в’їзд траурного кортежу із Василем Ващуком (вулицями Рівненська — Руданського)
12:00 — прощання на майдані Т. Г. Шевченка із загиблими захисниками Дмитром Кравчуком та Василем Ващуком.
Після прощання кортеж Василя Ващука вирушить у село Тихе.
Кортеж Дмитра Кравчука поїде у храм Олександра Невського, де звершать чин поховання. Після цього Дмитра Кравчука поховають на кладовищі «Нове».





