У соцмережах все ще триває обговорення реорганізації мережі шкіл. Адже нова модель середньої освіти передбачає, що більша частина теперішніх ліцеїв стане гімназіями-дев’ятирічками. А старшокласників навчатимуть лише окремі заклади. Минулого четверга міська рада остаточно затвердила нову мережу. Тепер гімназіями стають дві третини рівненських шкіл.
Віктор Шакирзян, в.о. міського голови Рівного:
— У громаді, де функціонують 35 закладів загальної середньої освіти, визначено 12 закладів, які формуватимуть перспективну мережу ліцеїв. Частина з них працюватиме як трирівневі заклади (1–12 класи): рівненські ліцеї № 7, № 12, «Гармонія», «Колегіум», «Престиж», «Центр надії» та Квасилівський ліцей. Інші функціонуватимуть як академічні ліцеї, що забезпечуватимуть винятково профільну старшу освіту (10–12 класи): рівненські ліцеї № 8, № 13, № 20, «Лідер-Елітар» та «Український».
Загалом по області реформа старшої школи передбачає створення 86 ліцеїв, з яких 50 матимуть академічне спрямування, а 36 — професійне. А у вересні цього року до перших класів по всій Рівненщині піде орієнтовно 11200 дітей, що на пів тисячі менше, ніж торік.
Олена РАКС.




