"Сім'я" зміцнилась

Лідером рейтингу найвпливовіших українців за версією журналу "Фокус" третій рік поспіль став Віктор Янукович. На другій сходинці розмістився олігарх Ринат Ахметов, співвласник компанії "СКМ". На третій позиції — син Президента Олександр Янукович, який у минулому році займав лише шосту сходинку.

1 хв. читання

смартфони Apple iPhone 17 ціна в Україні

Лідером рейтингу найвпливовіших українців за версією журналу “Фокус” третій рік поспіль став Віктор Янукович. На другій сходинці розмістився олігарх Ринат Ахметов, співвласник компанії “СКМ”. На третій позиції — син Президента Олександр Янукович, який у минулому році займав лише шосту сходинку. Він тримає під контролем не тільки стрімко зростаючий бізнес, але й головні відомства країни: Міністерство фінансів, Національний банк, МВС та Державну податкову адміністрацію, які очолюють представники його оточення.
Четверте місце зайняв прем’єр-міністр Микола Азаров, на п’ятому опинилась засуджена Юлія Тимошенко. Шосте місце посів Сергій Льовочкін, одразу за ним розмістився на сьомій позиції Андрій Клюєв. Восьме місце у рейтингу отримав голова Нацбанку Сергій Арбузов, дев’яте та десяте місце — Дмитро Фірташ та Юрій Іванющенко.
Видання зауважує, що в цілому після парламентських виборів розташування сил серед найвпливовіших українців кардинально не змінилося, але в країні зміцнилася вертикаль “сімейної” влади. Доказ цьому — перша десятка рейтингу.
З двохсот найвпливовіших українців десята частина — представники опозиційних сил. Їхні лідери зміцнили свої позиції: Арсеній Яценюк (№15) піднявся на сім пунктів, Віталій Кличко (№20) та Олег Тягнибок (№36) — на одинадцять. Головний опозиціонер Юлія Тимошенко другий рік поспіль зберігає п’яте місце в рейтингу.

Поділитися цією статтею