361 родина на Рівненщині хоче створити свою молочну ферму

1551 0

Ми у соцмережах:

фото - Кореспондент

Рівному представили перші результати проєкту «Сімейні молочні ферми – добробут людей та сталий розвиток села», який триває в чотирьох областях, у тому числі й на Рівненщині. Проєкт втілює фонд «Любіть Україну» за підтримки ПРООН та уряду Швеції. Його мета – відродити українське село і пришвидшити економічний розвиток громад через поширення мережі сімейних молочних ферм.

Ініціатива втілюється в Україні у рамках програми розвитку ООН і Уряду Швеції «Посилене партнерство для сталого розвитку» у 2019-2020 роках. За словами керівника фонду «Любіть Україну» Олександра Лісовського, проєкт є пілотним для ПРООН. Його впроваджують на умовах співфінансування, в якому підтримка уряду Швеції складає понад 1 мільйон гривень.

 

За словами голови правління фонду «Любіть Україну» Михайла Корилкевича, проєкт з розвитку сімейних молочних ферм може спричинити стрімкий розвиток села, втім варто здобути підтримку інвесторів: «Люди хочуть жити і працювати вдома, в Україні, заробляти у своїх селах. Сімейна молочна ферма є найбільш ефективною формою молочного тваринництва, тому до 2030 року вона може повністю витіснити з ринку приватників і стати конкурентом агрохолдингів».

 

Позитивно відгукується про створення ферм й директорка департаменту агропромислового розвитку Рівненської ОДА Надія Переходько. Вона переконана, що це – ідея для сміливих. У рамках проєкту на Рівненщині працюють 23 молочні ферми. У процесі будівництва зараз перебуває 16 ферм, ще 67 сімей знаходяться на етапі переговорів щодо відкриття. Зацікавлення в створенні своєї ферми виявила 361 родина.

Наступним етапом буде створення двох навчальних центрів, метою яких є підвищення професійного рівня ведення сімейних молочних ферм за допомогою практики. Один з них діятиме у селі Здовбиця Здолбунівського району на базі ПСП «Україна», інший – в Хмельницькій області. Зараз тривають роботи з облаштування. Восьмеро майбутніх дорадників, у тому числі й із Рівненщини, проходять тритижневу підготовку у Навчально-науковому інституті післядипломної освіти Національного університету біоресурсів і природокористування України. Згодом вони самі навчатимуть фермерів сімейних ферм.

Проєкт «Сімейні молочні ферми – добробут людей та сталий розвиток села» завершиться у травні 2020 року. Проте із його завершенням розвиток мережі сімейних молочних ферм не зупиниться.

За  повідомленням пресслужби РОДА..
 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також