Аби від нових котлів люди не постраждали

891 2

Ми у соцмережах:

Богдан Гапяк

Ніяк не дійдуть згоди у питанні переведення частини міських котелень з газу на щепу й відходи деревини влада міста та мешканці. Міський голова Володимир Хомко і теплопостачальна компанія «Рівнетеплоенерго» невтомно переконують у вигодах і для людей, і для міста, натомість мешканці до цієї ініціативи ставляться з недовірою. Вони підозрюють, що потерпатимуть від диму та смороду від «деревних» котелень.

Аби розвіяти сумніви, на останню сесію міськради міський голова запросив представника голландської фірми KARA Віллі Байджена. Він розповів, що фірма має майже 100-літню історію виробництва котлів на твердому паливі, які купують у багатьох країнах світу, в тому числі у США. Що їхня технологія відповідає усім екологічним стандартам і вона навіть більш безпечна, ніж приготування барбекю у себе на подвір’ї. Крім того, її запровадження дасть економію споживачам, бо тепло для людей стане дешевшим. Твердопаливні котли встановлюватимуть поряд з газовими, другий вмикатимуть, коли температура повітря знизиться до мінус 8-10 градусів, що дасть можливість обирати оптимальний режим роботи. А тільки-но хтось відчує сморід, нехай скаржиться, котел одразу вимкнуть і візьмуть проби на аналіз. У цей час працюватиме газовий котел. У Рівному дві великі котельні та декілька малих уже працюють на щепі, а загалом у місті планується встановити 30 твердопаливних котлів.

Коментує депутат Рівненської міської ради Богдан Гапяк:

— Перехід на твердопаливні котли — це хороше рішення. Ми отримали від представника фірми гарантії того, що в питанні викидів від їхньої діяльності громадяни жодним чином не постраждають. Зазначу, що в Європі котельні на твердому паливі, наприклад, у Кракові, набагато гірші. ніж ті, які пропонують поставити у Рівному. Застереження у людей іншого плану — це недовіра до роботи «Рівнетеплоенерго». Депутати також остерігаються, аби реконструкція не закінчилася тим, що місто у результаті зазнає якихось втрат. На останній сесії депутати вирішили відкласти розгляд питання про встановлення твердопаливних котлів на інших котельнях, бо проект рішення не дуже добре виписаний. На 1-2 котли ми усе ж дамо дозвіл, подивимося, оцінимо рівень викидів, побачимо, як працює котельня, тоді прийматимемо рішення щодо наступних.

І ще один важливий момент: люди мають відчути зниження тарифу. Оскільки на газ тариф достатньо високий, люди мають отримати вигоду у зниженні вартості, і не на 50 чи 60 гривень, бо це несуттєво. Наприклад, у Славутичі при використанні газових котлів тариф становить 2100 гривень за гігакалорію, твердопаливних — 1400 гривень, тобто майже на 40% дешевше, і це справді суттєво. Ідеться про паралельну роботу твердопаливного та газового котла в котельні, тобто система не буде порушена. Зараз говорити про охоплення всього міста дуже рано, поки що, може, 10-15% від загальної теплогенерації.

Світлана Федас.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також