«Антибіотики впливають на мікроби, як лісові пожежі на рослини»

16 0

Ми у соцмережах:

«Антибіотики впливають на мікроби, як лісові пожежі на рослини»

Для лікування деяких хвороб призначають антибіотики. Вони знищують погані бактерії, але здатні при цьому вплинути і на хороші бактерії в нашому організмі, які згодом треба відновлювати. Часто це роблять за допомогою відповідного харчування та пробіотиків.

Гастроентеролог з UCLA Health Тьєн Донг порівнює вплив антибіотиків на мікроби в кишечнику з впливом лісової пожежі на рослини та тварини. Після пожежі ландшафт відновлюється, але з меншою різноманітністю. Те ж саме відбувається в кишечнику.

Мікробний геномік Емі Ленгдон пояснює, що пероральні антибіотики широкого спектра дії не знищать всю рідну флору у кишечнику людини. Корисні бактерії можуть ховатися в частинах травного тракту, куди антибіотики не дістають, і потім хороші бактерії відновлюються. У цьому їм також допомагають нові бактерії з їжі, так формується здоровий мікробіом. Але у кожної людини цей процес відновлення триває різну кількість часу.

Імунобіолог Павел Кіла говорить, що харчування є найважливішим елементом відновлення кишечнику після прийому антибіотиків. Деякі продукти краще сприяють розвитку хороших бактерій, запобігають розвитку поганих. За його словами, здорові кишкові бактерії віддають перевагу клітковині.

Дорослим рекомендовано споживати щонайменше від 21 до 38 г клітковини на день. Багато клітковини міститься в цибулі, часнику, бананах, спаржі, артишоках, вівсі і бобових.

Доктор зазначає, що у деяких людей антибіотики можуть викликати діарею та здуття живота. У такому разі продукти з високим вмістом клітковини можуть посилити ці симптоми. Тоді треба почекати, поки симптоми пройдуть.

Крім цього, можуть допомогти відновити корисні бактерії ферментована їжа або напої, такі як кефір, які містять різноманітні спільноти бактерій.

У раціон варто також додати імбир. Він може допомогти зменшити відчуття нудоти, здуття живота та гази. Треба замочити свіжий імбир у воді, щоб приготувати чай, або додати столову ложку тертого імбиру в смузі.

Щодо пробіотиків, які багато хто використовує навіть під час прийому антибіотиків, думки експертиів щодо цього різні. Є дослідження, які показують, що пробіотичні добавки можуть допомогти з деякими побічними ефектами впливу антибіотиків, як-от діарея. Нові дослідження показують, що пробіотичні добавки не мають значної користі застосування антибіотиків. Можуть перешкоджати організму у відновленні власних корисних кишкових бактерій. Утім, і зашкодити пробіотики не можуть.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також