Рівненським любителям старовини не дозволяють продавати антикваріат у центральному парку Рівного. Збиралися ті, хто продає, і ті, хто хоче купити щось старе, щонеділі — незмінно протягом 40 останніх років. І не так для заробітку, як заради хобі — поспілкуватися з такими ж любителями, зокрема і з інших областей, обговорити новини, ну і придбати щось для своїх колекцій.
Оголошення навесні карантину зупинило і торгівлю антикваріатом, але у той час, коли життя міста практично відновилося і про обмеження хіба нагадують маски на обличчях, міська влада заборонила антикварам збиратися. Мовляв, не дотримуються карантинних обмежень. Але у такому випадку було б логічно заборонити і виборчу кампанію. Бо ж рівненські кандидати у депутати теж не менше порушують карантинні заходи. Наприклад, фотографуються активно без масок то один з одним, то і з виборцями, хизуючись цим у соцмережах.
Не знайшли спільної мови антиквари із керівником комунального підприємства «Міське об’єднання парків культури та відпочинку» Олексієм Хмилецьким, який почав керувати парками міста на початку цього року, а доти працював заступником міського голови Володимира Хомка. Саме через позицію пана Хмилецького наприкінці серпня комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій заборонила торгівлю антикварними виробами на території центрального парку. Як зазначено у протоколі комісії, «з огляду на епідемічну ситуацію».
Минулого тижня пан Хмилецький знову звернувся до комісії з ТЕБ та НС, аби антиквари не порушували заборони — і комісія зобов’язала поліцію «забезпечувати виконання» заборони. Тобто штрафувати порушників, які вирішать зібратися у парку для торгівлі.
Говорити про заборону антиквари не хочуть. І хоча у міській раді запевняють, що йдеться саме про епідбезпеку, така прискіплива увага саме до торговців антикваріатом підозріла. Бо окрім згаданої вже передвиборчої кампанії, варто лише зазирнути на рівненські ринки — про забезпечення протиепідемічних заходів там теж уже віддавна не дбають.
Міський голова Рівного Володимир Хомко стверджує, що торговці антикваріатом зможуть повернутися на своє звичне місце, але після формальностей:
— Ми попередньо дали дозвіл на їхню роботу, але просили, щоб вони дотримувалися карантинних норм — хоча б сідали один від одного з дотриманням дистанції. А вони цього не зробили. У нас щодня на 50-60 людей зростає кількість хворих у місті, зокрема і через них, тому ми повинні реагувати.
Заборона торгівлі антикваріатом — не принципова позиція, ми готові дозволити їм торгувати, але якщо хтось із них дасть гарантію, що карантинні норми будуть дотримані. Ми ж дали дозволи і на концерти, і на роботу гуртків, але має бути дотримана дистанція, встановлено дезінфектори для рук. Так, на жаль, на ринках теж не дотримуються норм, але стежити за цим повинна поліція.
Олеся АНТОНЕНКО.