Автомобілі у Рівному шумлять більше, ніж магазини

964 0

Ми у соцмережах:

Автомобілі у Рівному шумлять більше, ніж магазини

Мешканці міста звикли жити з постійним галасом довкола — ревіння та сигнали транспорту, шум натовпу, гучна вулична реклама. Все частіше магазини крутять через гучномовці рекламні оголошення, щоб привабити покупців. Фахівці обласного лабораторного центру неодноразово досліджували рівень звукового забруднення на рівненських вулицях і точно знають, де галасують найбільше.

Дмитро Полюхович, завідувач лабораторії радіологічних досліджень та інших фізичних факторів:

— Ми щороку проводимо такі дослідження в різних точках по місту — переважно влітку. Щоб визначити дійсне шумове забруднення, намагаємося обрати дні із сприятливими умовами — без вітру та опадів. Адже навіть мокрий асфальт впливає на коректність результатів.

Як і раніше, «найгучнішими» у Рівному є вулиці, де проїжджає багато транспорту: Соборна, Дубенська, Костромська, Степана Бандери, Гагаріна. Якщо допустима норма звукового забруднення в місті — 55 децибел, то в години пік на перехрестях по цих вулицях фіксували і по 65-69 дБ.

Варто відзначити, що цього року ситуація дещо покращилася. На це могли вплинути як карантинні обмеження, так і обмеження максимальної швидкості руху в населених пунктах до 50 км / годину. Найпоширеніший вид акустичного забруднення — від автотранспорту. Зменшити його рівень можна було би кількома способами. Наприклад, завдяки зеленим насадженням або заміні частини маршруток і автобусів електротранспортом. Навіть по одній і тій же вулиці в більш вигідному становищі перебувають ті будинки, що віддалені від автомагістралі.

Акустичне забруднення може негативно впливати на здоров’я людини, але все дуже індивідуально і залежить від віку, наявності у людини ендокринних захворювань, інших хвороб тощо. Ми сприймаємо різницю між рівнями шуму. Першою на звукове подразнення реагує нервова система, і певний рівень шуму, ті ж 70 дБ, може викликати погіршення самопочуття. Взагалі, для мешканців міста корисно знаходити час побути в тиші, виїжджати за місто, гуляти в парках.

Що стосується рекламних оголошень через гучномовці, то це теж може стати серйозним подразником. Якщо мешканцям розташованих поряд з житловими будинками вони заважають, спершу варто пошукати спільну мову з дирекцією тих магазинів. Якщо вже ті не реагують, то можна звернутися зі скаргою до Держпродспоживслужби або міської влади — наприклад, до управління торгівлі або департаменту інфраструктури та благоустрою (колишнє управління ЖКГ).

До слова, нещодавно мешканців центру Рівного «діставав» занадто гучний світлофор, який сповіщає про можливість перейти дорогу з майдану Незалежності до вул. Соборної. Мелодія з аудіозаписом голосу не давала спокою ні вдень ні вночі — її було чути навіть при зачинених пластикових вікнах. Сигнал лунав кожні кілька хвилин і навіть після 22-ї не ставав тихішим. Після звернення до КП «Міськсвітло» гучний світлофор «прикрутили» — там просто не думали, що його звук може заважати мешканцям навколишніх будинків. Адже звуковий сигнал передбачався саме для незрячих рівнян, щоб вони могли безпечно перейти дорогу.

Всього ж «говірливих» світлофорів у Рівному є шість: на вул. Київській біля автовокзалу, на розі вул. Соборної-Пушкіна, на майдані Незалежності, на площі Театральній, на вул. Петра Могили та у мікрорайоні «Ювілейний» — на розі Макарова-Корольова. Десятки старих світлофорів на інших вулицях переобладнувати не планують, так що їхні мешканці можуть спати спокійно.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також