Єдиний рахунок на комунальні платежі, що створювався для зручності рівнян майже два роки тому, нині вже не зовсім «єдиний».
Святослав Євтушенко
- Рівняни вже звикли, що більшість комунальних підприємств виставляють свої рахунки за надані послуги на одній спільній квитанції. Але з лютого «Рівнеоблводоканал» знову почав надсилати окремі квитанції. Чому?
- Нещодавно в одному з коментарів директор «Рівнеоблводоканалу» Андрій Карауш заявив, що через зміну законодавства він змушений друкувати квитанцію окремо. А в іншому коментарі повідомив, що причиною виходу з єдиного рахунку є те, що квитанції невчасно чи нерегулярно доставляли споживачам. Власне, що перше, що друге пояснення зовсім не відповідають дійсності. Оскільки, по-перше, змін у законодавстві щодо цього не було, а по-друге, у переважній частині міста квитанції розносили самі працівники «Рівнеоблводоканалу». Тобто звинувачуючи когось в поганій якості робіт, керівник підприємства насамперед звинувачує себе.
Справжня ж причина у тому, що вказівку вийти з єдиного рахунку Андрію Караушу дав особисто міський голова. Принаймні так каже Карауш при особистій розмові. Це єдине можливе пояснення, чому один із співвласників ТзОВ «Рівненський центр комунальних платежів» - підприємства, яке виготовляє єдину квитанцію, друкується в іншому місці.
- На вашу думку, якщо справді така вказівка міського голови була, то що стало приводом для цього?
- Політика. Після виборів тих, хто не підтримав «старого-нового» міського голову, методично усувають з посад та бізнесу. Так, наприклад, Оксана Юрченко вже не працює на радіо, а я не директор «Санком-Рівне». Але «країв» міський голова не бачить і тепер своєю амбіційністю знищує черговий перспективний проект. До речі, Львів саме зараз запроваджує в себе аналог нашого єдиного рахунку. У той час як у нас одна вказівка міського голови залишила без роботи 247 уповноважених на рознесення квитанцій, а рентабельне підприємство перетворила на збиткове. І якщо в наступному місяці рівняни не побачать єдиного рахунку, то знаєте, кому завдячувати.
- А як взагалі директор комунального підприємства став співвласником комерційного? Хіба тут немає конфлікту інтересів?
- Не мені судити про наявність чи відсутність конфлікту інтересів, це питання скоріше до компетентних органів. А сама ідея створення Рівненського центру комунальних платежів виникла в 2012 році, коли «Санком» викинули з квитанції ЖКП. Мені здалося зручним для споживачів об'єднати квитанції усіх підприємств міста, що надають житлово-комунальні послуги, на одному аркуші. Це й стало передумовою для створення «РЦКП». Наступним кроком планувалося зібрати в одному місці абонентські служби всіх комунальних підприємств. Це дозволило б мешканцям оформляти особові рахунки або ж вносити в них зміни, не бігаючи між абонентськими відділами компаній у різних куточках міста - з вулиці Шевченка на Білякова, чи Князя Володимира, або ж на Д. Галицького. Крім того, на базі цього передбачалося створення платіжної системи.
З пропозицією долучитися до реалізації проекту я звернувся до директора «Рівнеоблводоканалу» Андрія Карауша. Йому ідея сподобалася. Спочатку Карауш особисто виявив бажання стати співзасновником єдиного рахунку. Так, одним із співвласників ТзОВ «РЦКП» стало кіровоградське приватне підприємство «Інвестиційно-промислова палата «Альянс-Інтелект», єдиним засновником та директором якого є Андрій Карауш. Підтвердженням цього є його підписи на установчих документах ТзОВ «РЦКП» та дані з держреєстру. Та згодом директор комунального підприємства, напевне, зрозумів, що це можливий «конфлікт інтересів», і переоформив свою частку на одного з працівників «Рівнеоблводоканалу».
- Неодноразово говорилося, що єдиний рахунок створювався для зручності споживачів і спрощував життя не тільки їм, а й комунальним підприємствам. Чи справді це так?
- Єдиний рахунок був і справді зручний всім. Споживачі отримували всі квитанції на одному аркуші, а підприємства-надавачі послуг мали змогу заощаджувати на друці, рознесенні квитанцій та мали гарантію, що рахунки отримають всі. Також це був додатковий заробіток для малозабезпечених сімей, члени яких розносили рахунки. Тому для мене важливо зберегти ці напрацювання, незалежно від того, хто співвласник підприємства, політичних суперечок чи особистих симпатій міського голови. Для цього я готовий передати свою частку в ТзОВ «РЦКП» міському голові, Андрію Караушу або ж будь-якій іншій людині, яка забезпечить нормальну роботу підприємства. Адже вважаю, що головне «не перетягувати на себе канат», а зробити так, аби підприємство працювало на користь рівнянам, незалежно від того - буду я співвласником чи ні.