Безкоштовний проїзд пропонують «роздати»

1942 1

Ми у соцмережах:

Безкоштовний проїзд пропонують «роздати»

Монетизації пільгового проїзду й наступного року в Рівному не буде, заявили чиновники. А управління транспорту підготувало традиційний проект рішення, відповідно до якого з міського бюджету покриваються витрати на безкоштовний проїзд пільговиків. Однак цю програму уже піддали критиці міські депутати — бо сума виходить «непідйомна». Для бюджету, виявляється, дешевша монетизація.

За розрахунками транспортників виходить, що для 60 тисяч рівненських пільговиків потрібно закласти у міській скарбниці майже 100 млн. гривень. А це — 8% річного бюджету. Монетизація, яка мала запрацювати ще з літа, але від неї постійно відмовлялися, обійдеться дешевше — 60 мільйонів. Це питання розглядали нещодавно на засіданні депутатської комісії і вирішили, що потрібно дізнатись думку рівнян. Зробити це мають до сесії міськради, яка відбудеться у грудні й на якій і затверджуватимуть бюджет наступного року. Якщо більшість схвалить монетизацію, то в наступному році усім пільговикам роздаватимуть в місяць по 90 гривень.

Віталій Миронюк, начальник управління транспорту і зв’язку Рівного:

— Розрахунки свідчать, що для безкоштовного проїзду пільговиків у 2019 році потрібно 99 мільйонів 721 тисяча гривень (71 мільйон 821 тисяча — на електротранспорт та 27 мільйонів 900 тисяч — на маршрутки). Гроші — непідйомні. Вирішити усе може монетизація. На неї потрібно 60 мільйонів гривень. Адресна допомога зніме 70% конфліктів між водіями та пасажирами. Припиниться приниження у маршрутках пенсіонерів, інвалідів, учасників АТО або дітей з багатодітних родин. Але вирішувати, що робити, мають депутати.

Роман Стасюк, міський депутат:

— Пропоную відхилити програму управління транспорту і розробити нову, яка передбачає монетизацію пільгового проїзду. Дев’яносто гривень для пільговика на місяць — це достатня сума. Отримуючи ці гроші, пенсіонер може вибирати, чим йому їхати: таксі, тролейбусом або маршруткою. Треба розуміти, що не усі 60 тисяч пільговиків використовують своє право пільгового проїзду.

Олег Дзецько, депутат міської ради:

— Монетизація — це єдиний вихід із ситуації. Однак її ще рано запроваджувати. Спочатку потрібно ввести єдиний електронний квиток.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також