Безпритульним псам шукатимуть родини

726 0

Ми у соцмережах:

Безпритульним псам шукатимуть родини

Щороку в Рівному на стерилізацію бродячих собак витрачають більше півмільйона гривень. Однак безпритульних тварин на вулицях міста не меншає. Щоб вирішити проблему, міські депутати недавно створили спеціальну комісію, яка збирається запозичити досвід Львова та Луцька, де для тварин шукають господарів, а не випускають на волю після стерилізації.

Алла Лосік, рівненська зоозахисниця:

— Наші міста-сусіди уже давно розробили свої стратегії, які дають хороші результати. У Рівному комунальники, міські депутати та захисники тварин мають сісти за стіл переговорів і напрацювати програму вирішення проблеми із безпритульними тваринами. Перш за все, потрібно створити окреме комунальне підприємство, яке займатиметься безпритульними тваринами. Також ми пропонуємо впровадити електронну систему, яка дозволить управляти усім стерилізаційним центром.

Оксана Кошак, директорка львівського комунального підприємства «ЛЕВ»:

— Близько ста років у Львові вбивали безпритульних тварин. У невеличку клітку запускали собаку та вмикали струм. Це жаливі речі, але це реальність, яка довго була у Львові і яка не вирішувала проблему з безпритульними тваринами. У 2014 році керувати підприємством «ЛЕВ» доручили зоозахисниці, але вона почала масово накопичувати собак на підприємстві. Їх не стерилізували, а тільки звозили на територію. Собаки заражали один одного різними інфекціями та масово гинули. Були випадки, коли тварини їли одне одного, бо їм не вистачало їжі.

Тоді усі зацікавлені зібралися та написали спільну стратегію, як зменшити кількість безпритульних тварин на вулицях Львова. Опрацьовувалися різні варіанти. Розглядали, наприклад, побудову притулку для собак. Але європейський притулок на 600 собак коштує 150 мільйонів гривень, а одна доба перетримки тварини обходиться у 100 гривень. Це колосальні гроші для міста. Розглядалося також будівництво притулку, де б гуманно вбивали тварин. Але це вже практикували…

Тому була обрана унікальна стратегія: відловлювати собак та шукати для них господарів. Керувати притулком доручили бізнесмену. Підприємство стало абсолютно відкритим для громадськості, усе онлайн. Було відкрито комунальну ветеринарну клініку, яка тепер дуже гарно заробляє, та створено спеціальний сайт, на якому є уся інформація про безпритульних тварин. Тепер у нас собаку забирають з вулиці, стерилізують, роблять їй відповідні щеплення, із нею займається кінолог. П’ятнадцять днів для неї шукають господаря. У 2018 році для 515 собак, які бігали вулицями Львова, ми знайшли родини. Утримання притулку обходиться тепер у 3 млн грн на рік. У перший рік реалізації програми було витрачено сім мільйонів, зокрема, на реконструкцію приміщення та закупівлю обладнання.

Наталія Рудь, керівниця луцького комунального підприємства «Ласка»:

— У Луцьку була проблема із безпритульними собаками, бо лише одиниці з них були стерилізовані. Наше комунальне підприємство чомусь займалося стерилізацією тварин у районних центрах, а не в самому Луцьку. Міська рада змінила керівника підприємства, ним став захисник тварин, провели реконструкцію притулку. Кожної суботи в нас проводять дні волонтера. Загалом за місяць у Луцьку прилаштовують в родини по 20-30 безпритульних собак. Загальні витрати на наше підприємство у рік становлять близько п’яти мільйонів гривень.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також