Битва за землю у парку ім.Шевченка

2529 0

Ми у соцмережах:

Святослав Стельмащук на господарському дворі парку помітив нелегальний бізнес

Місцевих чиновників у Рівному можна побачити зранку у парках — бігають, щоб бути у хорошій формі. Депутат міської ради Святослав Стельмащук бігає у парку ім. Шевченка. Саме під час пробіжки він, напевно, побачив на господарському дворі парку нелегальну платну стоянку і шиномонтаж. Під час бігу добре думається, то депутат одразу припустив, що це бізнес директора парку Андрія Черепанова. У відповідь директор парку заявив, що «батько Стельмащука також там ставить свій автомобіль!». А зацікавленість депутата господарським двором пояснив тим, що там можна звести багатоповерхівку. Стельмащук образився і подав позов на Черепанова до міського суду. А самому Черепанову сказав: «Звільняйся по-доброму!».

Окрім того, за ініціативою депутата-бігуна було створено комісію, до якої увійшли Ігор Ковалець, Роман Яворський, Роман Стасюк, Тамара Тимощук, Віталій Павелків і Юрій Сухий. Комісія має розібратись, що ж там, у парку, насправді робиться і чому він замість того, щоб розвиватись, занепадає. Обговорення під час засідань цієї комісії, щоправда, лише роздмухали скандал, який вже назрівав. Причому дехто вважає, що спричинений цей скандал не так занепадом парку, як особистою ворожнечею між депутатом та директором парку. І мета комісії насправді — усунути Черепанова від керівництва парком.

То, можливо, п.Стельмащука цікавить посада директора парку? Хтозна, але сам він сказав: «Я не маю інтересу до посади директора парку. Як рівнянин я хочу, щоб парк був окрасою міста, незалежно від того, чий це виборчий округ». І закликав директора парку написати заяву на звільнення. На це Андрій Черепанов заявив, що не тримається за посаду: «Заяву на звільнення я можу написати хоч зараз, але законних підстав мене звільнити у вас немає!». А причиною того, що його намагаються звільнити, Андрій Черепанов вбачає у парковій землі:

 Андрій Черепанов під час засідання комісії

— Є загроза дерибану землі в парку. Йдеться про господарський двір. Це зона не рекреаційна, тому цільове призначення там можна легко змінити. Стельмащук добре знає, що після зміни призначення там може легко вирости десятиповерхівка. Цією землею депутат Святослав Стельмащук переймається ще з початку червня. Кожного тижня я отримував від нього якісь повідомлення. Пізніше до мене від нього почали приходити люди з поганою репутацією. Я боюсь, що мені можуть спалити автомобіль…

У відповідь Святослав Стельмащук не тільки «відхрестився» від «посягань» на землю, а й знайшов аргументи для звинувачення директора парку у зловживаннях:

— Нічого такого і близько не було, це усе неправда. До парку лише приходили державні інспектори Держгеокадастру, які мали перевірити парк. Свою честь та гідність я буду захищати у суді. Якби директор був хоч трохи компетентний, то розумів би, що неможливо змінити цільове призначення паркової землі без рішення сесії міської ради. Але у міській раді немає жодного депутата, який би дозволив собі займатися дерибаном парку.

Окрім цього, у мене є інформація, яку потрібно перевірити, що у нашому парку працює сімейний підряд. Приватна фірма «МІЧ», в якій до призначення працював Черепанов, орендує приміщення в парку. Зараз із цією фірмою йде судовий спір. Мати директора парку є одним із керівників фірми, в якої парк закуповує рослини. Юристом та художником там є його брати. Тому можна порушувати питання щодо конфлікту інтересів директора парку.

Тим часом депутатська комісія ухвалила рішення звернутись в аудиторську службу, щоб та перевірила діяльність адміністрації парку ім. Шевченка. Наступне засідання комісії відбудеться не раніше січня наступного року. За цей час, можливо, у парку встигнуть перевірити фінансову документацію, а п. Стельмащук і п.Черепанов вирішать свій спір у суді. Можливо, саме під час судових засідань і почуємо підтвердження слів Андрія Черепанова про його підозри щодо «дерибану паркової землі».

Тарас Максименко, начальник управління культури та туризму, якому підпорядковується парк:

— Коли Андрій Черепанов виграв конкурс на посаду директора парку, то я його одразу попередив, що жодного метра паркової землі не повинно піти з молотка. Якщо це станеться, то я особисто доб’юсь його звільнення через поліцію та прокуратуру. Під час засідання комісії прямо прозвучали слова, щоб директор парку звільнявся. Мабуть, комусь цікава ця посада. Потрібно розуміти, що від директора парку багато залежить, бо той несе усю відповідальність за погодження проекту об’єкта, який буде будуватися на території парку.

Щодо ризиків втратити землю у центрі міста, то вони існують. Навіть коли я був директором парку, то за землю були війни. Спочатку воювали за «Ліон», і ця історія досі не закінчилась. Навіть колишню «пательню» вдалось прибрати з парку і відстояти землю. За весь час, який Андрій Черепанов перебуває на посаді, жодного метра квадратного землі парк не втратив.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також