Британський прем'єр захистив право ЗМІ ображати віруючих

911 0

Ми у соцмережах:

Британський прем'єр захистив право ЗМІ ображати віруючих

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон захистив право ЗМІ ображати віруючих. Він не згоден із заявою Папи Римського Франциска про те, що не можна насміхатися над вірою інших.

Девік Кемерон
Девід Кемерон
Свою позицію Кемерон озвучив в інтерв'ю американському каналу CBS. Прем'єр вказав, що у вільному суспільстві існує і право ображати релігійні почуття інших. "Я християнин. Якщо хтось скаже щось образливе про Ісуса, мені може це здатися образливим, але у вільному суспільстві я не маю права мстити їм за це". Прем'єр підкреслив, що преса має право публікувати матеріали, які комусь можуть здатися образливими, проте ці публікації не повинні порушувати закон. У результаті нападів ісламістів на редакцію журналу "Charlie Hebdo" і кошерний магазин в Парижі загинуло загалом 17 осіб.

Папа проти образи віруючих

Папа Франциск
Папа Римський Франциск
Папа Римський прокоментував питання образи віри дорогою на Філіппіни — найбільшу католицьку країну в Азії. Франциск заявив, що свобода слова не дає права ображати віру інших. "Не можна провокувати, не можна ображати чужу віру, не можна насміхатися над вірою", — наводить слова понтифіка агентство Reuters. "Свобода слова існує, але якщо мій друг Гасбаррі (службовець Ватикану) виголосить лайку на адресу моєї матінки, він отримає по обличчю кулаком", — так Франциск пояснив межі свободи висловлювання думки. Папа Римський також засудив напад терористів на французький сатиричний журнал "Charlie Hebdo", заявивши про неприйнятність насильства в ім'я релігії. Однак багато хто вважає його слова "близькими до виправдання терактів у Франції".


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також