Будівництво на Курчатова: котлован зарити, експертів залучити

1262 0

Ми у соцмережах:

Проєкт будинку, під який вже вирили котлован

Депутати Рівненської міської ради хочуть поговорити з Вікторією Гурською. Це орендарка земельної ділянки на вулиці Курчатова, що біля будівлі, в якій раніше був обласний ендокринологічний центр. На цій ділянці збираються звести шестиповерхівку — житловий комплекс «Діполь», замовником якого в документах значиться Вікторія Гурська, а забудовником — Група «Смарт». До речі, як кажуть, «за дивним збігом обставин», пані Вікторія, власниця землі, виявилась дружиною тепер уже колишнього головлікаря саме цього медцентру.

Вікторія Гурська, фото 4 владаАле проблема в тому, що почали протестувати мешканці сусідніх будинків і привернули увагу до будови, що вже розпочалася на площі понад тисяча квадратних метрів — тут вже встигли вирити котлован.

Передісторія цього така. Оскільки ця земля була призначена для будівель торгівлі, то спочатку Вікторія Гурська почала демонстративно виявляти бажання звести тут магазин, завізши бетонні блоки, що мали б імітувати незавершений об’єкт. Через суд оформляє право власності на «магазин» і як власник нерухомості претендує на землю. Але міська рада їй відмовляє у викупі. Це було у 2010 році. А в 2017 році була наступна спроба — п.Вікторія отримала дозвіл на поділ землі на дві ділянки і наступного року знову подала документи на приватизацію однієї з них. Але міська рада знову їй відмовила. Тож пані Гурська знову підписала договір на оренду тієї частини землі, що не змогла купити. І от тепер знайшовся забудовник, який почав зводити будівлю.

Цю ситуацію нещодавно розглядали на засіданні депутатської комісії з протидії хаотичній забудові, яку очолює секретар міськради Шакирзян.

Ігор Теренчук

Ігор Теренчук, мешканець сусіднього з будівництвом будинку:

— Ми знайшли там 20 порушень будівельних норм. Будівництво проводиться не відповідно до цільового призначення земельної ділянки. Адже там передбачалася реконструкція вже наявного приміщення. Люди зібрали вже 300 підписів, адже вважають, що шестиповерхівка на цьому місці, яку зводить забудовник, надто ущільнить житловий масив.

Олександр Гусарук, представник забудовника Групи «Смарт», запевнив, що має всі необхідні документи:

— Категорія земель — землі житлової та громадської забудови. Витяг з речових прав на нерухоме майно стосовно земельної ділянки — для будівництва та обслуговування будівель торгівлі. Всі ми знаємо, що для отримання містобудівних обмежень надається витяг. Тому і видані містобудівні умови у законний спосіб, як би це комусь не хотілося.

Дмитро Котляров, архітектор та член комісії:

— Тут є колізії. Перша — це видача в оренду земельної ділянки з цільовим призначенням під реконструкцію. Раніше це була одна ділянка з приміщенням на ній. Потім її поділили, і утворилася нова вільна ділянка, де немає нічого. Проте цільове призначення — реконструкція. Але що ж там реконструювати? Наступна дія — це видача містобудівних умов та обмежень. В них вже зазначається факт нового будівництва, що суперечить цільовому призначенню ділянки.

Попри такі неузгодження, договір з орендарем Вікторією Гурською все ж вирішили не розривати. Натомість депутати наказали забудовнику зарити котлован і обгородити цю територію, щоб не наражати дітей на небезпеку. Депутати хочуть зустрітися з орендарем Вікторією Гурською, яка на засідання комісії не з’явилася, і залучити експертів для того, щоб вивчити ситуацію.

Дарина ГУЗЕНКОВА.

У матеріалі використане фото: 4 влада


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також