Юним піаністам рівненські чиновники обіцяють «золоті умови»

768 0

Ми у соцмережах:

Цей корпус музшколи потребує ремонту

У другому корпусі Рівненської дитячої музичної школи № 1 ім. Лисенка діти опановують гру на фортепіано. Розташування школи дуже зручне — в самісінькому центрі Рівного, на вулиці 16 Липня. Та через те, що приміщення дуже старе і потребує капітального ремонту, з 1 вересня навчання відбуватиметься за новою адресою — на вулиці Відінській, 39, в будівлі, де раніше був гуртожиток. Деякі батьки та учні проти переїзду і влаштували у вівторок пікет біля навчального закладу. Чиновники ж наполягають — кращого варіанта не знайти.

Ремонт цього корпусу запланували ще у 2016 році, проте через брак коштів будівля досі перебувала в аварійному стані. Попередня каденція депутатів виділила півтора мільйона гривень, аби зробити умови навчання безпечними. На капітальний ремонт потрібно 11 мільйонів. Міська влада Рівного довго шукала приміщення, куди можна було би переселити на час ремонту цілий корпус із 500 учнями, 100 викладачами та 40 музичними інструментами. І знайшла на вулиці Відінській будівлю, власником якої є Олександр Люльчик. У нього планують орендувати весь четвертий і п’ятий поверхи будівлі.

Анна Шліхта, мама учнів:

— Більшість дітей не зможе знайти можливість відвідувати музичну школу за адресою: вулиця Відінська, 39. Бо більшість батьків або проживають, або працюють в центрі. І саме за рахунок того, що будівля музичної школі в центрі, є можливість, щоб вони відвідували музичну школу.

Деякі батьки та учні протестують проти переселення

Євгеній Сліпенький, батько учениці школи:

— Цей варіант неприйнятний для дітей, там немає ремонту, навряд чи там буде добре для музичної школи. Музична школа — це храм духовний, діти мають приходити в зовсім іншу атмосферу, ніж та, яка є в колишньому гуртожитку.

Ярослав Ковальчук, батько учениці музшколи:

— Жодного опитування не було проведено. Ми для того створили батьківський актив, до якого ввійшло п’ять осіб. Хочемо зустрітися з міським головою, з депутатськими фракціями, будемо це питання обговорювати.

Будинок на Відінській, в який хочуть перенести школу

Тетяна Гасюк, заступниця директора музичної школи:

— Приміщення, яке я бачила особисто, нам для занять підходить, там є достатньо класів, де можуть розміститися викладачі та учні фортепіанного відділу. Поки що це один реальний вихід, щоб доки іде ремонт, було нормальне навчання в наших дітей. Більшість це підтримує, опитування будемо робити, коли матимемо конкретні документи і конкретні рішення.

Марина Кузмічова, заступниця міського голови Рівного:

— Ми дуже довго шукали підходяще приміщення. На жаль, у комунальній власності міста відповідного немає, щоб не платити орендної плати. Є зовсім непридатні підвальні приміщення. А вимоги для музичної школи досить високі. Потрібно, щоб сусідам не дошкуляла гра на інструментах. Щоб була необхідна кількість класів потрібної величини. В старому корпусі фізично не можна більше лишатися.

Ми збираємося змінити проєктно-кошторисну документацію реконструкції приміщення, тому що наявна передбачала скорочення чотирьох класів у другому корпусі. А куди подіти понад 70 дітей, які навчаються в цих класах? Тож є необхідність змінити документацію. Від колишнього корпусу залишаться тільки зовнішні стіни. Все всередині буде перероблено, збільшено зал, де виступають діти. Це тривалий процес.

Звичайно, будь-який ремонт — це завжди незручності. Проте батьки мають поставитися з розумінням, адже в інших містах в таких випадках чинять так само. Так, нова адреса школи далі від центру, але погляньте, де розташована музична школа №2! Туди теж не так легко добиратися, але ніхто не скаржиться.

Натомість орендар запропонував нам просто золоті умови: все в одній будівлі, досить великі класи по 18-20 квадратних метрів, що добре з точки зору акустики. У будівлі власна котельня, власник зробить косметичний ремонт та встановить лічильники за власний кошт. Він дає нам приміщення в оренду за ціною, вдвічі нижчою від ринкової. Йому це теж вигідно, адже зараз будівля порожня. Ми винаймемо професійних вантажників, які мають досвід перевезення музичних інструментів, щоб не пошкодити їх при транспортуванні. Проте корпус маємо звільнити для капітального ремонту в будь-якому випадку.

Дарина Гузенкова


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також