Будували стоянку. Тепер продають квартири

1300 0

Ми у соцмережах:

Будували стоянку. Тепер продають квартири

П'ятиповерхівка на вулиці Олени Теліги, 27-А спершу мала бути автостоянкою з невеликою офісною будівлею. Принаймні такий проект землеустрою затверджувала фірма "Міто Експортс", яка 2006-го взяла в оренду цю вільну ділянку площею 1760 квадратних метрів. Сьогодні на стіні майже завершеної будівлі висить оголошення про продаж квартир. Місцеві чиновники стверджують, що будівництво — поза законом. Але й зробити тепер уже нічого не можуть.

Роман Гресько, начальник управління Держземагентства у Рівному:

— Ділянка належить до земель громадського призначення. Тобто будувати житло там заборонено. На ділянці планувалась офісна будівля на площі 572 кв. м та автостоянка на решті території — таке цільове призначення було визначено затвердженим проектом землеустрою та генпланом забудови ділянки. Поруч школа, а транспортний потік в годину пік тут доволі потужний. Для цього фірмі і надали землю строком на 10 років, щоб батькам було де авто поставити. Без офіційної зміни цільового призначення ділянки зводити на ній житловий будинок незаконно. Більше того, відповідно до Генерального плану міста, там зона Ж-1. Тобто теоретично будівництво багатоповерхівки тут можливе лише через внесення змін до Генплану міста і лише потім зміни цільового призначення! А що маємо? Будують собі люди за 1097 гривень в рік орендної плати багатоповерхівку. Як на мене, необхідно терміново "підняти" інспекцію архітектурно-будівельного контролю, сільськогосподарську інспекцію, документально оформити правопорушення. В подальшому — залучення прокуратури, відкриття кримінальної справи з кінцевим результатом: розірвання договору оренди землі, знесення незаконного будівництва чи його конфіскація на користь територіальної громади. Якщо такого не буде, то завтра біля пам'ятника Т.Шевченку хтось щось побудує.
Сергій Семенець, головний архітектор міста:
— У 2013 році видавали містобудівні умови та обмеження для проектування громадсько-житлової будівлі — з гранично допустимою висотою 15 метрів. Планувалося, що буде триповерхова: перший поверх нададуть під офіси, а два житлових. Зараз у нас на розгляді уже нові містобудівні умови для цієї споруди, але жодного рішення ми ще не приймали.
Навпроти новобудови — готельно-ресторанний комплекс "Золоте Руно". Власник його Михайло Калюжний також є засновником фірми "Міто Експортс". Однак з'ясувалося, що будує квартири уже не він. Ігор Мічуда, голова Асоціації будівельників Рівного:
— Там склалася така ситуація, що корпоративні права на фірму перейшли до іншої особи. Я вже мав розмову з тим забудовником, але прізвища назвати не можу — пообіцяв. Той чоловік каже, що його ввели в оману, і він лише добудовує те, що було почато. Але він готовий все це узаконити, щоб не мати проблем.
Олена Власова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також