Будуватимуть не на кістках. Єврейська громада не заперечує проти будівництва котеджів біля урочища «Сосонки»

1021 1

Ми у соцмережах:

Будуватимуть не на кістках. Єврейська громада не заперечує проти будівництва котеджів біля урочища «Сосонки»

На вулиці Київській у Рівному, біля урочища «Сосонки», де в роки Другої світової нацисти розстріляли понад 17,5 тисячі рівненських євреїв, поліція хоче збудувати котеджі для своїх працівників. Майже десять гектарів тут передано в постійне користування головуправлінню Нацполіції в Рівненській області, і вже не перший рік цю землю намагаються забудувати. Торік ідею з котеджами відклали — бо голова єврейської громади Рівного Геннадій Фраєрман, якому передали проект забудови ділянки на погодження, виступив проти цього.

Тоді п.Фраєрман зауважив, що навколо меморіалу, площа якого 20 тис. кв. м, має ще бути санітарна зона, і тільки якщо забудовник обгородить урочище в межах санітарної зони, єврейська громада дасть згоду на будівництво.

Схоже, на ці умови поліцейські погодились. Нещодавно речник обласного управління Нацполіції Антон Крук заявив: «Ми знайшли порозуміння із єврейською громадою» і показав офіційну відповідь, яку отримано на запит правоохоронців.

Відповідно до проекту, розробленого архітектором Олегом Бачуновим і погодженого містобудівною радою, на ділянці біля меморіалу передбачається збудувати близько сотні двоповерхових котеджів мансардного типу, а також дитячі майданчики, дитсадок на дві групи й фізкультурно-рекреаційний комплекс. Комунікації планують провести вздовж вулиці Київської.

Тож відповідно до процедури поліція просить міськраду Рівного дозволити замовлення детального плану забудови урочища «Сосонки», щоб можна було розпочати будівництво житла. Це питання, перед тим як винести на сесію міськради, розглядається на засіданнях постійних депутатських комісій, і не всі депутати схвально ставляться до забудови біля меморіалу.

Олександр Грицюк, начальник управління логістики та матеріально-технічного забезпечення поліції Рівненщини:

— Ця справа тягнеться ще з 2015 року. Земельна ділянка біля урочища «Сосонки» є у постійному користуванні поліції. Одразу після того, як міські депутати висловили сумніви, ми звернулися до єврейської громади Рівного. Адже ще раніше замовили спеціальні дослідження. Їх в Україні проводить лише одна компанія, використовуючи сучасну апаратуру.

Дослідження зводилось до того, чи є у землі на тій ділянці, де ми хочемо будувати, людські кістки. Експерти вивчили документи, які є в Рівному, а також свідчення німця, який брав участь у розстрілі євреїв у Рівному в 1941 році. Загалом була досліджена уся територія і ті місця, на які колись вказував німець. Однак у землі нічого знайдено не було.

Попередньо планується, що забудова проводитиметься ближче до проїжджої частини. Там буде побудовано одноповерхові будинки котеджного типу. Можливо, будинки ще матимуть мансардний поверх, але це уже буде вирішувати архітектор, який розроблятиме детальний план забудови території. Також планується зведення дитячого садка, спортивного майданчика та облагородження існуючого кладовища.

Зведенням житла для наших поліцейських займатиметься компанія-інвестор. Наразі обласне управління поліції проводить переговори з усіма компаніями-забудовниками, проте попередньо потрібно розробити документи та отримати фінансування від Міністерства внутрішніх справ.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також