Кілька десятків котелень, шкіл та дитячих садків в області мають встигнути відремонтувати чи збудувати до кінця року. Бо інакше кошти, виділені на них з держбюджету, повернуться до столиці й на наступний рік фінансування доведеться шукати знову.
Початок будівництва в Оржеві. Фото - з архіву
Найбільше претензій у директора департаменту будівництва було до ТзОВ «Статус-Груп», яке виграло тендер на побудову дитсадка в Оржеві Рівненського району. На торгах, між іншим, були і дешевші учасники, проте департамент будівництва віддав перевагу цьому підприємству, яке заявило, що збудує заклад за 19 млн. грн. На цей рік виділили 9 млн. грн., проте виявилося, що фірма не виконує завдання.
— За рік лежачи можна було збудувати цей дитсадок, але фірма так працювала, що черепаха швидше лізе, — нарікав депутатам облради Ярослав Мазярчук. — Коли не приїду на будівництво, там тільки чотири людини, хоча на інших об'єктах — по 20-40. Фірма не вклала ні копійки своїх коштів, зате у мене є підозра, що частину з тих 5 млн. грн., які ми їй виділили, вона витратила на свої комерційні об'єкти. Поки фірма не зробить обіцяного, решту 4 млн., передбачених на цей рік, не отримає. Ми ведемо жорсткий технічний нагляд, жодної копійки вкрасти не дамо.
«Статус-Груп» належить Миколі Лукашику та Раїсі Кірчун. Підприємство зареєстроване у Києві, проте входить до групи компаній «Ранг», якою керує родина Лукашиків і яка зводить у Рівному багатоквартирні будинки. Ігор Лукашик, син Миколи Лукашика і директор «Статус-Груп», перед депутатами облради виправдовувався, що «мав проблеми з кадрами», але вже їх вирішив і до кінця року будівельники встигнуть обгородити територію дитсадка, поштукатурити приміщення всередині та провести опалення.
Окрім дитсадка в Оржеві, пан Мазярчук мав претензії до зведення центру дозвілля (спортзалу) на вулиці Семидубській у Дубні. Тендер на понад 4 млн. грн. виграв «Вестінвестбуд», що належить Лесі Шекель, проте підприємство взяло субпідрядника — фірму «ІБК Дедал», директором якої є депутат облради Богдан Файфура. «Дедал» має декілька бюджетних об'єктів, щодо інших у департаменту претензій нема. Ярослав Мазярчук заявив, що решта об'єктів маленькі, тому депутатська фірма і справляється. Натомість Богдан Файфура зазначає, що робота у Дубні повільна, бо департамент будівництва не виділяє вчасно коштів.
Є нарікання у депутатів та чиновників також на роботу ТзОВ «Рікінвестбуд», що належить Михайлу Линнику. Фірма не встигає з будівництвом дитсадка у селі Борщівка Костопільського району та реконструкцією госпіталю у Клевані.
Депутати вирішили створити «чорний список» фірм, які не виконують вчасно робіт, вигравши тендери, аби не допускати їх у подальшому до будівництва бюджетних закладів. Пан Мазярчук вважає, що такий список не матиме жодної юридичної сили. І додає, що скасовувати проведені раніше тендери вже запізно. Бо на пошук нових підрядників піде два місяці, а за цей час кошти з держбюджету будуть точно втрачені.