Була Макарова — стане вулицею двох товаришів-героїв

1582 0

Ми у соцмережах:

Була Макарова — стане вулицею двох товаришів-героїв

У Рівному продовжують перейменовувати вулиці. Замість старих радянських назв їх все частіше пропонують називати іменами рівненських захисників, які загинули на війні. Зокрема, одна з найдовших вулиць міста — Макарова тепер буде вулицею Кулика та Гудачека. Адже обидва бійці мешкали в сусідніх будинках, потім разом служили і товаришували. І загинули на війні. Їхні рідні та близькі, а також комісія, яка займається перейменуванням вулиць, підтримують таку ініціативу. Але остаточне рішення — ще за сесією міської ради.

Комісія напрацювала й інші пропозиції. Зокрема, парк на Ювілейному стане парком Хіміків. Біля пожежної частини в районі вул. Князя Володимира буде вулиця Героїв Рятувальників. А у новому мікрорайоні «Гармонія» з’являться вулиці Катерини Ступницької, Нації Нескорених та Гармонії. А ще — провулки Дмитра Свідерського, Євгена Репіна, Андрія Ременюка, В’ячеслава Мірошника, Сергія Гулюка, Тараса Белоцького та Олександра Юхимчука.

Рівняни подали чиновникам та історикам чимало цікавих ідей щодо перейменувань. Які з них будуть враховані — покаже час. Один з читачів в листі до «РВ» нагадує, що колись у Рівному хотіли назвати вулицю на честь відомої українки Ганни Валентинович (дівоче прізвище Любчик) — засновниці незалежної польської профспілки «Солідарність», яка народилася на Гощанщині, а загинула в авіакатастрофі під Смоленськом.

«Якщо у Рівному не буде вулиці Бориса Джонсона, то, можливо, появиться вулиця, назву якої проголошено у травні 2010 року. Те, що обіцяють, три роки чекають, а тут минуло уже дванадцять!» — пише п. Любчик з гощанського села Садове.

Олена РАКС.

Довідка РВ

Які нові назви отримають вулиці Рівного?

Вулицю Купріна перейменують на вулицю Повстанську, вул. Генерала Червонія — на вул. Василя Червонія, вул. Герцена — на вул. Героїв УПА, вул. Кутузова — на вул. Олега Тарасюка, вул. Лєскова — на вул. Куток, вул. Ломоносова — на вул. Федора Сумневича, вул. Менделєєва — на вул. Сердечну, вул. Можайського — на вул. Георгія Арутюняна, вул. Некрасова — на вул. Андрія Нечипорука, вул. Нестерова — на вул. Родини Мисечків, вул. Пирогова — на вул. Валерія Опанасюка, вул. Пржевальського — на вулицю Джохара Дудаєва, вул. Рилєєва на вул. Гетьманська, вул. Станіславського — на вул. Анатоля Довгопільського, вул. Толстого — на вул. Саймона Сміта, вул. Тургенєва — на вул. Митрополита Борецького, вулицю та провулок Ушинського — на вулицю і провулок Софії Русової, вул. Ціолковського — на вул. Миколи Міхновського, вул. Чайковського — на вул. Скульптора Сосновського, вул. Чебишева — на вул. Єдності, вул. Чехова — на вул. Анатолія Грицая, вул. Макарова — на вул. Кулика і Гудачека, вул. Ювілейну — на вул. Хіміків, вул. Осипова — на вул. Княжни Гальшки, вул. Сухарєва — на вул. Родини Гаврюшенків, вул. 1-го Травня у Квасилові — на вулицю Волинських чехів.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також