Чи насправді українська мова – «селянська»?

383 0

Ми у соцмережах:

Чи насправді українська мова – «селянська»?

Деяким українцям заважає говорити українською мовою думка про те, що вона нібито "селянська", а у великих містах треба говорити російською.

 

Про це заявив в інтерв’ю професор Інституту славістики Віденського університету Міхаель Мозер. Він є президентом Міжнародної асоціації україністів, лауреатом Міжнародної премії ім. Івана Франка та нагороджений золотою медаллю імені В.І. Вернадського НАН України. Крім того, він – почесний доктор Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка, а з червня 2020 року – почесний професор Києво-Могилянської академії. Професор називає себе істориком слов’янських мов, хоча займається передусім дослідженням української, а також російської мов. У його науковому доробку – монографії та близько 250 наукових статей і рецензій з проблем слов’янського мовознавства.

"На мою думку, деяким українцям заважає вивчити мову передусім той досі поширений стереотип, що українська – нібито "селянська" мова. Мовляв, у великих містах треба говорити російською, і тоді ти виглядаєш як освічена, культурна людина", - підкреслив Мозер українською.

Він наголосив, що це – "цілковита дурниця". "Українська – чудова мова. Так, вона є і селянською (у цьому нічого поганою немає), і мовою інтелектуалів. Тож не варто соромитися, коли говориш українською – навіть якщо це не літературна мова, а суржик. Просто варто працювати над своєю мовою", - заявив він.

Водночас Мозер звернув увагу на те, що українська є державною в Україні, "і тому, звичайно, її потрібно знати всім громадянам". "Російську також можна знати, але – необов’язково. Українська – гарно опрацьована літературна мова. Вона єднає українців, і не лише в Україні, а й далеко за її межами. Я б узагалі сказав, що українська – це насправді світова мова", – зазначив мовознавець-україніст.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також