Чому «плаче» кондиціонер і що з цим робити

344 0

Ми у соцмережах:

Чому «плаче» кондиціонер і що з цим робити

Кондиціонер охолоджує повітря надто швидко. А там, де є різниця температур, неминуча поява конденсату. Виробники передбачили спеціальну систему для його виведення за межі приміщення. Тому якщо з кондиціонера починає капати — щось не так. Проте не завжди це означає поломку, яку неможливо виправити самостійно.

Чому капає вода з внутрішнього блоку кондиціонера

Часто у дренажний отвір потрапляє сміття чи залітають комахи. Якщо засмічення не прибирати, воно залежується, з’являється мул, потім закорковування. І ось саме після цього вода не виводиться на вулицю, а поступово стікає.

Можна очистити дренаж самотужки, якщо є впевненість, що розібраний кондиціонер зможете зібрати в точній послідовності. Якщо ні — доведеться викликати майстра.

Інколи протікання відбувається через негерметичність дренажу. Або в піддоні, куди стікає вода, утворилася тріщина.

Якщо неприємності починаються відразу після установки, це означає, що монтаж був з порушеннями. У такому разі варто вимагати гарантію, а краще звертатись до фахівців фірмового сервісного центру.

Ще одна причина протікання кондиціонера — витік фреону, який може статися через недобросовісне вальцювання труб або погано пропаяні з’єднання. У першому випадку протікання відбувається протягом місяця, тому варто звернутися до сервісного центру, який установлював кондиціонер. У другому випадку повторно заправити кондиціонер фреоном теж зможе сервісна служба.

Одна з найчастіших причин, чому тече кондиціонер, — це засмічення фільтрів випарника. Достатньо зняти верхню панель та зовні оцінити, в якому стані знаходяться фільтри. Брудні очищають вологою серветкою з м’якої тканини. Якщо кондиціонер працює регулярно, освіжати їх краще раз на 1–1,5 місяця.

При недбалому встановленні кліматичної техніки може утворитися пошкодження дренажного піддона. Спочатку це може бути непомітно, тому протікання відбувається повільно. Тоді без заміни піддона не обійтись.

Чому капає вода із зовнішнього блоку кондиціонера

З кондиціонера може капати, якщо він працює надто довго. Це стосується як вентиляції, так і обігріву. Але в будь-якому випадку, конденсат не повинен стікати всередині приміщення, тільки назовні, по дренажній трубці. Якщо це заважає сусідам, варто відсунути її трохи убік.

Якщо відбувається інтенсивне протікання, можливо, дренажна трубка забилася. За нормального стану дренажної системи вода періодично капає. Якщо йде безперервний струмінь, тоді потрібна детальна діагностика, щоб з’ясувати причину і якнайшвидше її усунути.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також