Депутат Сарненської міськради від "Батьківщини" Євгеній Криницький, якого затримали минулої п'ятниці, вийшов з СІЗО під заставу у 140 тис. грн. Захищати обранця взявся адвокат покійного Олександра Музичка, а ось "Батьківщина" на захист не стане, хоче у партії і говорять, що Криницького могли підставити підприємці, які мають незаконні автозаправки та гральні автомати.
З хабаром у 9 тисяч гривень на автозаправці у Сарнах затримали не самого депутата, а його однолітка та заступника у громадському формуванні "Льва" Вадима Великого. 24-річного Євгенія Криницького там не було, правоохоронці арештовували його пізніше, посилаючись на те, що Вадим Великий діяв саме за його вказівкою. За версією управління захисту економіки в Рівненській області, яке проводило операцію, чоловіки «систематично одержували неправомірну вигоду за неперешкоджання підприємцям у їх діяльності». Загалом поліцейські задокументували вимагання та одержання 18 тисяч гривень хабара. У рамках досудового розслідування слідчі обшукали офіс, автомобілі та помешкання затриманих. Звинувачують молодиків за частиною 4 статті 368-3 Кримінального кодексу України (підкуп). Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від трьох до семи років. На клопотання прокуратури суд обрав затриманим міри запобіжного заходу — нічний домашній арешт для Вадима Великого та СІЗО для Євгенія Криницького. Втім, за гратами депутат пробув недовго, у понеділок рідні внесли за нього 140 тис. грн. застави. Наразі захисники депутата у соцмережах апелюють до того, що він допомагав бійцям на сході, зокрема, через організацію учасників АТО «УВО», боровся з нелегальними гральними закладами, незаконною вирубкою лісу на Сарненщині та діяльністю автозаправок, які не сплачують податки. Тож, мовляв, депутата підставили ті, кому він «перейшов дорогу».
У суді інтереси Євгенія Криницького захищають два адвокати — Володимир Гнатущенко, відомий тим, що свого часу захищав Олександра Музичка та його побратимів, та сарненський адвокат Сергій Турчик. За словами останнього, п. Криницький попросив своїх захисників не коментувати справу для преси. Микола Костецький, голова районного осередку «Батьківщини», натомість коментує більш охоче: — Євгеній не є членом партії, на вибори пішов від нашої політсили, оскільки ми його обрали як молоду та активну людину. Депутат він також активний — багатьом допомагав, багато працював на окрузі. Торік з друзями вирішив створити громадське формування «Льва», почали вони активно з ігровими автоматами у Сарнах боротися, а відомо, хто цей бізнес «кришує». На скарги приїздить поліція, заклад ніби закриває, а за день він знову працює. Останнім часом хлопці також боролися проти незаконних автозаправок, які у Сарнах працюють, ставлять низькі ціни на пальне, а податків не платять. Не виключаю, що затримували заступника Євгена на одній з таких заправок. Хоча захищати його також не буду — не знаю, як було насправді, оцінку має дати суд. Говорять, ніби хлопці брали з підприємців гроші на бронежилети для АТОвців, але я проти таких «вимог». Зрештою, Євгена могли і на «гачок» посадити ті, хто займається незаконним бізнесом. Думаю, останні і скаржилися правоохоронцям. Поліція і прокуратура, до речі, добре знають про нелегальний бізнес, але нічого не роблять, потрібно, аби крапку в цьому нарешті поставили генпрокурор та міністр внутрішніх справ. До слова, коли балотувався у депутати, Євгеній Криницький був офіційно безробітним. З 2013 року йому належить будівля-павільйон у Сарнах на 226 кв. м, з 2014-го — 11 соток землі у місті. За даними декларації, торік офіційний дохід депутата склав лише 25,9 тис. грн. — від надання майна в оренду. У травні депутат став власником понад 40-річного ВАЗ-2103, проте на фотографіях поліцейських з обшуку фігурував позашляховик «Range Rover».
Алла САДОВНИК.