До якого числа потрібно оплатити комунальні послуги?

2195 0

Ми у соцмережах:

До якого числа потрібно оплатити комунальні послуги?

В умовах війни особливо важливо своєчасно платити за комунальні послуги. Це забезпечить безперебійну роботу підприємств, які надають житлово-комунальні сервіси. Також вчасна оплата рахунків дасть змогу уникнути штрафів та відключення світла, води, газу. Дізнаймось, до якого числа щомісячно українці зобов'язані сплачувати за комуналку.

Рекомендовані терміни сплати комунальних послуг

Кожен громадянин має сплачувати за спожиті житлово-комунальні сервіси не пізніше 20 числа кожного місяця. Невчасна оплата не лише загрожує штрафами та пенею, що буде нараховуватися на суму заборгованості, а й призведе до плутанини. Річ у тім, що дані по ваших платежах можуть оновитися пізніше, якщо ви заплатите після 20-го числа. Таким чином, у платіжці може бути відображена заборгованість, якої по факту немає. Пізніше дані будуть оновлені, але краще сплачувати рахунки своєчасно.

Для тих, хто любить сплачувати рахунки заздалегідь, є можливість оплати вже після 12 числа. Друковані платіжки надходять споживачам саме після цієї дати. Однак, в електронному вигляді рахунки зазвичай оновлюються раніше, вже після 5 числа. Тож сплатити через сервіси онлайн-оплати можна відразу після того, як інформація по нарахуваннях буде оновлена.

У яких випадках можна не платити за комуналку

Законодавством передбачено, що комунальні послуги можуть не сплачувати громадяни, які більш ніж 30 днів не мешкали у квартирі або будинку. В умовах війни багато українців виїхали з домівок та набули статусу тимчасово переміщених осіб, тож для них актуально скористатися цим правом. Для цього необхідно звернутися з відповідною заявою до постачальника послуг та надати документ, що підтверджує відсутність громадянина у своїй квартирі або будинку. На підставі звернення буде зроблено перерахунок.

Варіанти документів, що підтверджують відсутність в оселі:

  • Довідка про реєстрацію як ВПО.
  • Довідка про проходження громадянином військової служби.
  • Довідка про перебування на лікуванні.

При цьому споживач все одно повинен буде оплатити за сервіси, що надаються централізовано (опалення, обслуговування прибудинкової території, вивіз сміття тощо). Попри пільги, він має переказувати кошти за окремі комунальні послуги до 20 числа.

Як зручно оплатити відразу всі комунальні онлайн

Для зручної своєчасної онлайн-сплати комунальних рахунків можна використовувати сервіс iPay.ua. Є можливість сплати за усі послуги одним платежем, для цього перейдіть за посиланням https://www.ipay.ua/ua/bills/utilities і оберіть послугу "Єдина квитанція" для вашого регіону. Електронні нарахування оновлюються раніше, ніж приходять друковані квитанції, тож через iPay.ua ви можете розраховуватися за комуналку заздалегідь. Після оплати ви отримаєте квитанцію, що аналогічна тій, що видають у банку або відділенні пошти.

Також, щоб не забувати вчасно оплачувати рахунки, можна зареєструвати "Мій кабінет" на iPay.ua та налаштувати нагадування про щомісячні платежі.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також