Люди порушують природний ритм. Насправді ж пташенята мають навчитися літати та виживати.
Навесні у кожного виду тварин з'являється потомство, а до Рівненського зоопарку зносять величезну кількість молодих пташок.
- Бажаючи зробити добро, "врятувати" нещасну пташку, Ви завдаєте шкоди і природі, і пернатим, перешкоджаючи звичному ходу життя, - попереджають у зоопарку.
Тож радять тим, хто знайшов пташенят-злетків, облишити їх у спокої. Найкраще, що можна зробити - відійти подалі і не турбувати пташеня:
- Річ у тім, що молоді пташенята дійсно можуть стати легкою здобиччю для хижака. Щоб вижив найсильніший, природою закладений такий механізм: злітки, або пурханці - це пташині підлітки, які вже мають пір'я і вчаться літати, пурхають, тобто, розлітаються в радіусі десяти метрів від гнізда і пізнають світ. Потроху вони тренуються та вчаться літати, а батьки перебувають поруч на гніздовій ділянці, наглядають за ними і годують. Якщо забрати такого малюка додому, то йому можна нашкодити, навички виживання будуть втрачені.
Не торкайтеся гнізда, не беріть у руки пташенят, навіть якщо місце здається Вам занадто небезпечним. Наприклад, якщо пташеня сидить на проїжджій частині – можна віднести його до найближчих кущів або посадити на невисоку гілку. Люди просто не помічають дорослих птахів, які заховалися десь поруч. Навіть якщо Ви взяли до рук пернатих малюків з цікавості, а потім залишаєте на тому ж місці де знайшли – батьки можуть після цього не прийняти своїх діток через людський запах, який на них залишається. Саме тому дуже важливо взагалі не зачіпати маленьких злітків.
Маргарита Кубай