Донорів у Рівному стало менше: Коваль з Гембергом здали кров і закликають охочих долучитись

568 0

Ми у соцмережах:

На фото - Сергій Гемберг та Віталій Коваль

Сьогодні вранці голова Рівненської ОДА Віталій Коваль разом із заступником Сергієм Гембергом здали кров на Рівненській станції переливання крові.

- Зайве говорити, що завдяки донорству ми не лише оновлюємо свій організм, а й рятуємо чиїсь життя. Все відбувається під епідемічним контролем, тож боятися донорства не варто. Закликаю вас також поділитися частинкою життя з тими, хто цього потребує! - поділився враженнями Віталій Коваль.

 

Головна лікарка станції переливання крові Ліна Михальчук розповіла, що на період карантину кількість донорів скоротилася більш ніж удвічі. Якщо раніше Рівненський обласний центр служби крові відвідували від 40 до 60 осіб за день, то нині кров здають близько 20 донорів. Зараз найбільша потреба у ІІ+, І- та ІІІ- групах крові. Тож лікарка закликала донорів цих груп долучитися до здачі крові.

Додамо, що усі пацієнти, яким буде проведена процедура з переливання крові, убережені від передачі коронавірусу. Адже COVID передається винятково повітряно-краплинним шляхом. Незважаючи на це, перед кожною здачею крові донора оглядає лікар, який визначає епіданамнез, встановлюються показники того чи іншого захворювання.

Донором може бути кожна здорова людина від 18 до 60 років. Одноразова доза становить 450 мл – це нешкідливо та безпечно для здоров’я донора, причому він втрачає переважно рідку частину крові – плазму, яка відновлюється протягом 18-20 годин.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також