Допомагатимуть менше, щоб «бюджет не розбалансувати»

1105 0

Ми у соцмережах:

На сесії місьради

Цього року 375 рівнян, які потрапили в складні життєві обставини або потребують коштів на лікування, отримали матеріальну допомогу з міського бюджету — загалом сума становила понад 2,5 млн. грн. Наступного року правила надання допомоги зміняться, бо прохачів багато.

Начальник міського управління бюджету і фінансів Віктор Шульга повідомив, що щороку кількість прохачів збільшується: у 2015 році було 208, у 2016 — 322, у 2017 — 487, у 2018 — уже прийнято рішення щодо 375 заявників, а рік ще не закінчився.

Людей не спиняє тривала і марудна процедура отримання допомоги, яка передбачена відповідним положенням: заяву спочатку розглядають дві комісії, потім перевіряють матеріальне становище людини, і тільки тоді рішенням сесії виділяють 5 тисяч гривень. Загалом процедура триває два місяці. Але депутати навчилися обходити це положення — готувати проект рішення про виділення коштів з резервного фонду. Це не потребує стільки часу та дозволяє виділяти більші суми. Проте це ще навесні розповів міський голова Володимир Хомко, зауваживши, що така схема розбалансовує бюджет міста. Тож тоді було створено комісію, яка мала б врегулювати проблему.

— Протягом п’яти місяців діяла робоча група, до складу якої входили представники бюджетної комісії, медичної, долучалися голови фракцій і деякі голови комісій, — розповів секретар міської ради Сергій Паладійчук. — Мета була систематизувати виділення коштів на матеріальні допомоги. Адже 2019 рік буде непростим з бюджетної точки зору. Передбачається, що сума, яка виділятиметься на виплату матеріальних допомог, буде фіксованою на рік — йдеться про 2-2,5 мільйони. Ця сума резервуватиметься при розробці бюджету. Виходити за її межі не зможемо.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також