«Екоклуб» помилився з розрахунками – директор заводу Kponospan на Рівненщині спростував гучну заяву громадських активістів

2179 0

Ми у соцмережах:

«Екоклуб» помилився з розрахунками – директор заводу Kponospan на Рівненщині спростував гучну заяву громадських активістів

Представник міжнародної компанії Kponospan, директор ТОВ “Технопривід Інвест Груп” Павло Пильтяй офіційно прокоментував заяву громадської організації “Екоклуб”.

 Виробничник наголошує, екологи “Екоклубу” помилились у розрахунках та надали недостовірну інформацію щодо можливого перевищення у повітрі в Городку гранично допустимих концентрацій формальдегіду в дев’ять разів. Концентрації забруднюючих речовин (зокрема і формальдегіду) в таблиці зауважень до звіту з оцінки впливу на довкілля майбутнього заводу Kronospan у Городку від “Екоклубу” завищені в 10 разів, що є грубим порушенням нормативного екологічного законодавства, про це пише “Радіо Трек”.

Зокрема, у своїй заяві ГО “Екоклуб” заявляв, що висновок про безпечність концентрацій викидів забруднювальних речовин та відповідність санітарно-гігієнічним нормативам, зроблений у звіті з оцінки впливу на довкілля (ОВД) ТОВ “Технопривід Інвест Груп”, є неправдивим. За розрахунками “Екоклубу”, концентрація формальдегіду в повітрі у дев’ять разів перевищуватиме гранично допустимі концентрації (ГДК).


За словами Павла Пильтяя, у “Звіті з ОВД” при розрахунках викидів забруднюючих речовин використовувалися дані максимального навантаження підприємства, а саме: максимально можливу концентрацію забруднюючої речовини; максимально можливий час роботи обладнання; максимальне навантаження на виробничі потужності; максимальний вміст вільного формальдегіду в смолі. Для оцінки впливу викидів забруднюючих речовин на стан атмосферного повітря здійснено розрахунок розсіювання забруднюючих речовин в атмосфері, зроблений з використанням автоматизованої системи розрахунку забруднення атмосфери “ЭОЛ Плюс (версія 5.23)”, що реалізує “Методику розрахунку концентрацій в атмосферному повітрі шкідливих речовин, що утримуються у викидах підприємств” - ОНД-86. Методика ОНД-86 розраховує саме максимально разову концентрацію забруднюючої речовини в атмосферному повітрі та відповідно порівнюється з максимально разовою гранично допустимою концентрацією речовини в повітрі населених місць.

- Відповідно тільки в разі відсутності для певної забруднюючої речовини максимально разової концентрації її порівняння проводиться з середньодобовою концентрацією, але винятково з помноженою на коефіцієнт 0,1. Таким чином, концентрації забруднюючих речовин (зокрема і формальдегіду), що продемонстровані в таблиці зауважень “Екоклубу” ЗАВИЩЕНО В 10 РАЗІВ! Що є ГРУБИМ ПОРУШЕННЯМ нормативного екологічного законодавства. Це дуже серйозна помилка в розрахунках організації, до яких долучили доцента кафедри землеустрою, кадастру, моніторингу земель та геоінформатики НУВГП, кандидата технічних наук Василя Корбутяка. Ця інформації дезінформує громадськість Рівненської області, щодо справжніх параметрів роботи нового заводу Кronospan у Городку, - наголосив Павло Пильтяй.

Нагадуємо, що завод Kronospan на Рівненщині – це 200 мільйонів євро іноземних інвестицій. Середня заробітна плата робітників підприємства Kronospan у Городку становитиме 15-18 тисяч гривень на місяць Робота в компанії Kronospan – це гідний рівень оплати праці, прозорі трудові відносини та дотримання соціальних гарантій згідно з законодавством України.

Передбачено, що після виходу заводу на проєктну потужність щороку підприємство сплачуватиме понад 350 мільйонів гривень податків і зборів, з них 25 мільйонів поповнюватимуть саме бюджет Городоцької сільської ради. А це суттєво допоможе розвивати та розбудовувати місцеву громаду.

Виробництво на Рівненщині матиме не тільки сучасне і сертифіковане за європейське обладнання, а й одні найкращих у всьому світі фільтрувальні системи, в тому числі UTWS та WESP. Це передові технології, які Kronospan впроваджуватиме першим в Україні. Kronospan рухається на три кроки вперед, будує сучасні виробництва, щоб навіть через кілька років вони випереджали новітні європейські екологічні норми. Загальна вартість інвестицій у пилогазоочисні технології заводу в Городку перевищить 20 мільйонів євро.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також