Екстралігова десятка

1395 0

Десять команд зголосилися наступного сезону виступати у вітчизняній футзальній Екстралізі. Це як старожили елітного дивізіону — "Локомотив" (Харків), "Енергія" (Львів), "Ураган" (Івано-Франківськ), "ЛТК" (Луганськ), "Кардинал-Рівне", "Спортлідер+" (Хмельницький) ), так і новачки з першої ліги — "Лукас" (Кременчук), "Титан-Зоря" (Покровське), "СумДУ" (Суми) і "Приват" (Кривий Ріг).

Збільшення кількості команд стало можливим насамперед завдяки зменшенню вступного внеску. Цього року за участь в регулярному чемпіонаті Екстраліги клуб має сплатити 15 000 гривень, ще стільки ж сплатять колективи, що вийдуть у плей-офф (перші вісім), а ті, що будуть боротися за нагороди (півфіналісти) зроблять третій внесок також 15 000 гривень. Таким чином, максимальна сума заявкового внеску дорівнює 45 000 гривень, що суттєво менше, ніж було у минулих сезонах. Крім цього, було переглянуто систему оплати арбітражу змагань. Щодо системи змагань, то вона буде такою. Десять команд у два кола визначать вісім найкращих, які потрапляють в плей-офф. Матчі 1/4 фіналу гратимуть до двох перемог, де перша гра проходить на майданчику команди, що посіла місце нижче в регулярному чемпіонаті, а друга і, якщо потрібно, третя — на майданчику команди, що зайняла більш високе місце в регулярному чемпіонаті. Починаючи з півфіналу, команди з'ясують найсильнішого за вже звичною схемою ігор до трьох перемог. Два перших матчі на майданчику команди, що зайняла більш високе місце в регулярному чемпіонаті, два наступних на майданчику команди, що посіла нижче місце, і вирішальний, якщо це необхідно, грається на майданчику команди, що зайняла більш високе місце в регулярному чемпіонаті. Для команд, які не потрапили в плей-офф, буде організовано Кубок Асоціації, де вони отримають можливість зіграти з найкращими колективами першої ліги. Команди, що вилетіли у чвертьфіналі, зберуться на міні-турнір, де між собою розподілять місця від п'ятого до восьмого. Кубок України розпочнеться з регіональних раундів, де буде визначено шість найсильніших команд, які в 1/8 фіналу складуть компанію екстраліговим колективам. Переможець Кубка буде визначений у Фіналі Чотирьох. Стартує чемпіонат Екстраліги 6 вересня. За попередньою інформацією, луганський "ЛТК" свої домашні матчі проводитиме у Сумах.