Форум робототехніки: і дрони, і роботи, і «Розумний будинок»

504 0

Ми у соцмережах:

Форум робототехніки: і дрони, і роботи, і «Розумний будинок»

У селищі Клевань, на базі місцевої санаторної школи, відбувся молодіжний форум робототехніки під назвою «RoboStars». Форум зібрав понад 70 обдарованих дітей із шести областей України, які цікавляться передовими технологіями та програмуванням.

На «RoboStars» кожен охочий мав можливість продемонструвати власні розробки в галузі робототехніки. Зокрема, студенти та викладачі Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука представили свої новітні розробки, які у майбутньому можуть допомогти український армії, а ще програмне забезпечення власного виробництва, яке дозволяє керувати Розумним будинком за допомогою смартфона.

Окрім оглядової частини, молодь мала можливість позмагатися між собою у конструюванні роботів. Майбутні ІТ-фахівці випробовували свої машини у робофутболі, робосумо, лабіринті та естафеті роботів.

Юрій Лотюк, завідувач кафедри інформаційних систем та обчислювальних методів Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука:

— Наша кафедра займається науковою діяльністю в напрямках комп’ютерного зору, машинного навчання, нейронних мереж та штучного інтелекту. На даний час доволі актуальним є інтеграція усього цього в безпілотні системи. В нас уже є певні успіхи у цьому напрямку, які зможуть стати в майбутньому. Ми демонстрували усі ці напрацювання дітям на форумі робототехніки.

Розроблені нами прототипи дронів-квадрокоптерів використовують технології комп’ютерного зору та елементів штучного інтелекту для відпрацювання технологій автономного польоту, обходу перешкод та маневрування на відкритих та обмежених просторах. Такі напрацювання стануть фундаментом для подальших досліджень та розробки практичних прототипів дронів, які можуть мати практичне застосування в різних галузях економіки.

Студенти МЕГУ представили колісних роботів, які самостійно рухаються по місцевості, реагуючи та об’їжджаючи перешкоди, які зустрічаються на їхньому шляху. Такі моделі колісних роботів можуть використовуватись у логістиці для доставки різних вантажів.

Ще одним здобутком наших студентів є вдосконалення технології «Розумний будинок». Це багатофункціональна система Інтернету речей, яка може підтримувати різні режими комфорту в кімнатах будинку. Тобто вона, наприклад, здатна самостійно за заданим алгоритмом вмикати та вимикати обігрівачі та вентилятори. Також відкривати на провітрювання вікна, коли немає дощу, та зачиняти їх у негоду. Весь контроль за системами «Розумного будинку» власник може здійснювати зі свого смартфона.

Ще однією цікавою студентською розробкою є увімкнення сигналізації, якщо вона зафіксує сторонніх осіб у приміщенні. Повідомлення власнику надходить у форматі: «УВАГА, спрацювала сигналізація». Погодьтеся, що це доволі корисна річ для людини, яка володіє, наприклад, дачею та відсутня на ній тривалий час. Система може працювати автономно.

Окрім цього, наш студент представив програму, яка здатна стискати зображення без втрати якості. Ніби банальна річ. Однак ця програма допомагає значно економити місце на електронних носіях. Щоб цього досягти, був створений спеціальний алгоритм. Завдяки цьому власнику фотоапарата не потрібно використовувати додаткову пам’ять.

Для університетів дуже важливі такі заходи. Адже це дає змогу побачити обдарованих дітей та залучити їх до навчання. Зі свого боку, МЕГУ, як співорганізатор молодіжного форуму робототехніки «RoboStars», подарував переможцям конкурсу сертифікати на безкоштовний рік навчання в Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука.

Богдан СЛОНЕЦЬ.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

загрузка...

Читайте також