Гальшка Острозька, Княгиня Ольга та Анна Ярославна чекають рівнян у краєзнавчому музеї (ВІДЕО)

1067 0

Ми у соцмережах:

Гальшка Острозька, Княгиня Ольга та Анна Ярославна чекають рівнян у краєзнавчому музеї (ВІДЕО)

65 ляльок, які представляють 26 історичних персонажів епохи Руси-України Х–ХІІІ століть – це експонати унікальної виставки під назвою «Княгині та князівни», яка від сьогодні і упродовж листопада працюватиме у Рівненському обласному краєзнавчому музеї.

Усі експонати - авторські ляльки, які відтворюють образи знаних і впливових жінок княжої доби. Тут можна побачити 17 авторських версій княгині Ольги, лялькові образи доньок Ярослава Мудрого: королеви Франції - Анни, королеви Угорщини – Анастасії, королеви Норвегії - Єлизавети, а також легендарної сестри засновників Києва – Либідь.

Окремо представлені історичні персонажі, які свого часу жили на Волині: Юліанія Ольшанська, Гальшка Острозька та князь Острозький - до речі, один із двох чоловічих персонажів, які можна побачити на виставці.

В роботах використана традиційна техніка вузлової текстильної ляльки, одягнуті в шати візантійських царівен, княгинь Руси-України, скандинавських та німецьких принцес та королев.

Як розповідає кураторка виставки Тетяна Міненко, це не історичні копії, а стилізовані образи, засновані на власних дослідженнях майстринь з різних куточків України. Сьогодні дехто з авторок робіт через війну перебуває за кордоном, дехто продовжує творити, живучи буквально на лінії розмежування.

Тетяна Ходак - авторка однієї з ляльок, які відтворюють образ Гальшки Острозької. Лялькарка живе і творить на Хмельниччині. Але завдяки міжнародному проєкту «Ляльки мандрують світом» про її роботи знають далеко за межами України. За словами майстрині, цей проєкт не лише розповідає світу про давню, багату і цікаву історію нашої країни – він ще й об’єднує українських майстрів, рятує їх від жахіть війни та ще раз доводить, які українці незламні.

Адже мандрівна історія експозиції – також унікальна. Спершу, щоб убезпечити експонати, їх перевезли до Львова. Після звільнення Київщини від окупантів виставка переїхала до столиці, де експонувалася у Софії Київській. І от сьогодні – Рівненський обласний краєзнавчий музей.

За місяць експозиція помандрує до Острога, звідки родом історичні праобрази деяких ляльок. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також