Ініціатори бунту у Полицькій виправній колонії побили 7 в`язнів

1740 0

Ми у соцмережах:

Ініціатори бунту у Полицькій виправній колонії побили 7 в`язнів

Працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Валерія Батуринська, Сергій Коноплястий, Ганна Яцюк та Руслан Морозов спільно з головним спеціалістом регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в північних областях Олександром Сєрих здійснили моніторинговий візит до Державної установи «Полицька виправна колонія (№ 76)» на Рівненщині, в якій у ніч з 24 на 25 липня стався бунт засуджених.

Під час  візиту встановлено, що внаслідок масових заворушень установі завдано матеріальних збитків: зруйновано дах їдальні, її підсобне приміщення та службові кабінети, в гуртожитках вибиті вікна тощо.

Крім того, 7 в’язнів зазнали тілесних ушкоджень, один з них госпіталізований у стаціонар медичної частини, де отримує відповідне лікування. Під час спілкування з ними з'ясовано, що тілесних ушкоджень вони зазнали від інших засуджених – ініціаторів бунту.

На день візиту засуджені, які взяли участь у бунті, вибули з установи. Наразі ситуація у виправній колонії контрольована.

Моніторингова група оглянула всі приміщення установи та медичного закладу, який розташований на її території, провели конфіденційне спілкування із засудженими. Під час візиту встановлено порушення вимог національного законодавства та недотримання міжнародних стандартів у сфері поводження з в’язнями.

Зокрема, соціально-психологічною службою установи не створено оптимальних умов відбування покарання та проведення із засудженими соціально-виховної роботи, задля їх виправлення та ресоціалізації. Не проводиться соціально-виховна робота, яка спрямована на формування та закріплення в засуджених прагнення до заняття суспільно корисною діяльністю, сумлінного ставлення до праці, дотримання вимог законів та інших прийнятих у суспільстві правил поведінки, підвищення їхнього загальноосвітнього і культурного рівнів.

Також встановлено порушення прав евакуйованих засуджених на соціальну допомогу в частині неможливості використання призначених та нарахованих їм соціальних виплат та заробітної плати, які були на їхніх особових рахунках.

В установі на низькому рівні здійснюється підготовка засуджених до звільнення. Зокрема, в 20% засуджених, у яких через півтора місяця закінчується термін відбування покарання, відсутні документи, що посвідчують особу.

Моніторинговою групою проведено спілкування з персоналом установи, під час якого наголошено на необхідності посилення профілактичних заходів щодо протидії впливу кримінальної субкультури. Адже засуджені негативної спрямованості мають змогу чинити вплив на інших осіб, які відбувають покарання в цій установі та як наслідок, проявляється ворожість до персоналу установи та підвищена агресивність у поведінці.

До установи та відповідних органів влади буде скеровано звіт та листи реагування щодо усунення виявлених порушень, повідомляє сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також