Із аутсайдерів – у лідери: як лише за рік Рівненщина потрапила у ТОП фінансово найкращих областей України

291 0

Ми у соцмережах:

Із аутсайдерів – у лідери: як лише за рік Рівненщина потрапила у ТОП фінансово найкращих областей України

У 2018 році Рівненщина займала 20 місце за наповненням місцевих бюджетів. Сьогодні область – перша в Україні за сплатою ПДФО, друга – за надходженнями до місцевих бюджетів, на третину зросла плата за землю, на 57% - податок на нерухоме майно. А за чотири місяці 2021 року область дала приріст на 400 мільйонів гривень порівняно з минулим роком.

Як за два роки Рівненщині вдалося вийти із аутсайдерів в лідери та очолити рейтинги фінансово найкращих областей України, розповів голова Рівненської ОДА Віталій Коваль під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Земля»:

- Коли я у 2019 році приступив до виконання обов’язків, нашу команду точно не влаштовували аутсайдерські позиції – ми пішли за траєкторією, заданою Президентом Володимиром Зеленським і Кабміном. Розпочали із детінізації. Проведений у минулому році аудит землі на території кожної громади дав можливість виявити нові фінансові резерви. Результати аудиту – 28 тисяч гектарів землі повернуто до офіційного обігу і передані громадам в «біле» користування. Завдяки цим гектарам – додаткові 140 тисяч тонн зерна.

Як розповів голова Рівненської ОДА, було проаналізовано інформацію зі всіх доступних джерел - земельного кадастру, реєстру земель, реєстру речових прав на нерухоме майно, картографічних матеріалів. Доступні ортофотоплани давали актуальну інформацію щодо існуючого стану землекористування.

- Ми створили інвентаризаційну карту у кожній з громад. Проінспектували землі за допомогою квадрокоптера та визначили потенційні території. Вдалося скомпонувати використання земель в один масив. Наприклад, в Головинській громаді така площа склала 50 гектарів. Землю виставили на аукціон і отримали 167 тис. грн на рік додаткових коштів. А це для громади – три мініспортивні майданчики! - розповів Віталій Коваль.

У результаті аудиту загалом виявили, що частина земель обробляється без відповідних документів, окремі ділянки взагалі не використовуються, по деяких – відкриті кримінальні провадження.

- Найбільший «плюс» цієї роботи у тому, що своїми діями ми показуємо – потрібно йти в офіційне русло. Детінізація землі – це важливий резерв підвищення рівня життя у громаді. Закликаю усіх голів громад України – сприяти «білому» користуванню земельними надрами та створювати у себе території рівних можливостей, - наголосив голова ОДА Віталій Коваль.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також