Карпов та Бородай поборються за «Європу»

1287 0

Впевненою перемогою для діючого віце-чемпіона Європи Андрія Карпова завершився старт в третьому кваліфікаційному раунді цьогорічного розіграшу особистого чемпіонату Європи, який відбувся 26 червня на львівському стадіоні «СКА». Рівнянин Олександр Бородай посів п’яте, але також прохідне місце.

Червоноградський майстер гаревої доріжки Карпов не залишив жодних шансів своїм суперникам, перемігши в усіх своїх заїздах та завершивши гонку з комплектом пунктів — 15 очок. Друге та третє місця на п’єдесталі пошани посіли добре знані в Україні росіянин Сергій Даркін та латвієць Кястас Пуоджукс — одноклубники Карпова по червоноградському «Шахтарю» в Українській лізі спідвею. Пуоджукс виборов собі місце на проміжному подіумі в додатковому заїзді з надією словенського спідвею Александром Кондою. Замкнув п’ятірку найсильніших Олександр Бородай, улюбленець рівненських вболівальників, яких на трибунах львівського стадіону було чимало. Після не надто вдалого початку рівнянин дуже потужно провів другу половину гонки. Також до наступної стадії змагань потрапили чехи Томаш Суханек та Мартін Малек і ще один представник Латвії Леонід Паура. Тільки статус запасних отримали за підсумками львівського відбору росіянин Даниїл Іванов, який у 2009 році тріумфував в аналогічній гонці у Львові, та словенець Матіч Вольдріх. На жаль, розчарував ще один рівнянин Ярослав Полюхович, який з шістьма пунктами розмістився лише на 11-му підсумковому місці, припинивши участь в цьому турнірі. Ще один українець, червоноградець Юрій Петров, який виступає за Львів, став 14-м, здобувши за чотири заїзди два пункти. Шанс дебютувати на такому високому рівні юніор отримав після того, як вже в першій серії через проблеми з технікою змушений був заглушити мотор чех Мартін Гавенда. Тепер на українців та інших переможців цього відбору очікують півфінали (27 серпня в російському місті Балаково та 28 серпня в німецькому місті Бергхауптен). А Львів почав ретельно готуватися до наступного року, коли йому довірено провести на своєму треці дві цікаві і престижні міжнародні гонки: відбірковий етап особистого чемпіонату світу серед юніорів та фінал (!!!) особистого чемпіонату Європи серед дорослих. На ці гонки львівська обласна та міська влада пообіцяли закупити та встановити на стадіоні «СКА» надувні борти. Такі, які вже стоять на рівненському мототреці, проте про подібний турнір тут мова не йде.