Ганс Крістіан Андерсен, напевно, написав би нову казку, якби побачив дійство, яке розгорнулося сьогодні, 4 грудня, перед Рівненським органним залом. Містично сяючий годинник, який кожні 15 хвилин грає мелодії, прекрасний янгол на арфі, святкова ялинка, оркестр та сценічні феєрверки.
Хоча всі вже бачили арфу з янголом – нову скульптуру перед органним – до урочистого моменту її все ж накрили білим полотном.
Кілька слів від ведучого - і оп! Загорілася святковими оленями ялинка по ліву сторону від входу в органний. Як і обіцяв директор Рівненської філармонії Микола Орешко. Ялинка не зрубана – вона там росте. А біля неї встановили ще й святкову ілюмінацію у вигляді оленя. Словом, дуже гарно.
Подивитися на дійство зібралося таки чимало рівнян. У натовпі чути захоплені вигуки щодо нової підсвітки органного залу. Тепер він так сяятиме щоночі.
До слова запросили представників міської та обласної влади. Всі троє розповідали, що вони дуже щасливі «бути тут у цей день», а також «привітати рівнян зі святами».
А потім ця трійця урочисто під відповідну мелодію оркестру зірвала пелену з пам’ятника. Проте хоч і робили це, можна сказати, у шість рук, все одно не довели справу до кінця. Шмат тканини таки залишився висіти на руці ангела.
Мелодія продовжилася – і загорілися сценічні феєрверки. Це виглядало дуже ефектно, особливо враховуючи майстерність музикантів філармонії. А вкінці феєрверки розсипалися блискітками, утворюючи хмарку. Особливо раділи побаченому діти, які потім збирали ті блискітки.
- Скільки часу я кував янгола з арфою, нехай залишиться в таємниці, як і моя технологія, - розповів скульптор Артем Вольський. - Скажу лише, що використовував листову сталь триміліметрової товщини, а це ой як нелегко. Ідея була наша спільна з Миколою Прокоповичем (Орешком – ред.) Підняти скульптуру можуть тільки 4 чоловіки разом. Ким є янгол – хлопчиком чи дівчинкою, – п.Артем також сказати відмовився (довго сміявся). Він порадив рівнянам здогадатися про це самим. Але натякнув, що в нього є два сини, тому сам він сприймає янгола відповідно.
- Раніше ми хотіли, щоб там була інша скульптура: ніби з мушлі виходить діва і грає на арфі. Та це коштувало б не менше 10 тисяч доларів, а ця обійшлася втричі дешевше. Янгола, до слова, повністю оплатив я – це мій такий подарунок місту, - поділився Микола Орешко.
Годинник теж має свою історію. Він ніколи до цього не йшов. Проте три майстри, які його відновлювали, змусили-таки стрілки рухатися. Один з тих майстрів уже помер, так і не побачивши ходу годинника.
Микола Орешко встановив по периметру майдану Музики 12 камер відеоспостереження. І це вже завадило крадіжці: з майдану намагалися поцупити ковану урну, проте поліцейські вчасно спіймали крадія.
У самому органному залі, одразу за входом по праву руку, розмістили чудову новорічно-різдвяну фан-зону. Її власноруч виготовляла творча дружина керівника філармонії Оксана Орешко. Зіркове подружжя погодилося тут же сфотографуватися зі своєю дворічною донечкою Аринкою, яка, за словами тата, дуже любить грати на гітарі, піаніно і "таткових нервах".
Микола Орешко також показав ковану лавочку у фан-зоні. Її він зробив власноруч. Це ще один його подарунок до відкриття майдану Музики. - Коли я пішов в «Епіцентр» і побачив, що там така лавочка коштує 7000 гривень, то вирішив, що й сам таку можу зробити, - каже директор філармонії. – Щоб у вас не склалося про мене хибного враження: цвяхи вдома я забиваю, а не жінка (сміється - ред.). Тож в результаті лавочка обійшлася мені не більш, як у 700 гривень.
На метаморфозу площі біля органного залу в майдан Музики місто витратило 1, 850 млн гривень. 103 тисячі надала обласна філармонія. На території майдану, до речі, діє безкоштовний Wi-Fi, користуватись яким одночасно можуть 50 людей.