Майже 800 тисяч гривень з продажу вторсировини зібрали волонтери з Дубна на Рівненщині. З них — 300 тисяч гривень за 2024 рік. Виручені гроші спрямовують на допомогу ЗСУ.
До збору долучаються як жителі міста, так і підприємства. Серед них — працівники Дубенської міської лікарні, які від початку повномасштабного вторгнення передають волонтерам сортовані відходи. Як у Дубенській міській лікарні збирають вторсировину — дізнавалося Суспільне.
Старша медсестра травматологічного відділення Леся Кошелюк розповіла, що відходи у їхньому медзакладі сортують давно. Волонтерам почали їх передавати після початку повномасштабного вторгнення.
- Під'єдналися спочатку три відділення: неврологія, хірургія і травматологія. Збирали папір, пляшки, скло. Потім приєдналися й інші відділення: кардіологія, терапія, інфекція, лор, паліативне, реанімація. Тобто всі відділення, які мають сировину, — пригадала Леся Кошелюк.
Вторсировину з території лікарні в Дубні волонтери забирають щотижня. Завідувач хірургічним відділенням Володимир Колбасюк розповів, що працівники лікарні з радістю долучаються до благодійної справи:
- Найпопулярніша в нас склотара. Бо ми проводимо інфузію, лікується велика кількість хворих, найбільше препаратів саме в скляній тарі. Долучилися всі, бо всі розуміють, що це йде на гарну корисну справу, необхідну для країни.
Збирає бусом вторсировину по місту та району волонтер Михайло. ЇЇ здають на переробку, а за виручені кошти купують військовикам необхідне обладнання.
- Комусь здається, що вторсировина — це маленька справа, але насправді — це велика справа, адже це все — кошти. Сьогодні в наших військових великі проблеми з нестачею дронів, РЕБів, автомобілів, запчастин. Перелік довгий. Якщо я щотижня набираю цей повний бус — і скласти копійку до копійки, то за певний час виходить немала сума, — поділився Михайло.
У Дубні збирають та здають вторсировину в кількох волонтерських центрах. Керівниця благодійного фонду "Волонтери на Конторській" Інна Яцина розповіла, що від початку повномасштабного вторгнення на сортованих відходах вдалося заробити понад 800 тисяч гривень, зокрема майже 300 тисяч — за минулий рік.
- Періодично двічі на місяць ми здаємо вторсировину, з якої маємо орієнтовно 9-11 тисяч гривень за раз. Залежно, яку вторсировину здаємо. Якщо біле скло, яке забрали сьогодні з міської лікарні, то його приймають по 2,5 гривень за кілограм. Його вартість більша, адже кольорове скло — по 70 копійок, — пояснила Інна Яцина.
Волонтери нагадали, що вторинна сировина, яку приносять до них в центр, має бути чистою та підлягати подальшій переробці.