Хомко «скасував» елітні школи в Рівному

5595 8
12 школа Рівного

Новий Закон про освіту зіпсував плани багатьох рівненських батьків віддати свою дитину до престижнішої школи. Відтепер усі рівненські гімназії, спеціалізовані школи та ліцеї насамперед мають набирати першокласників, які мешкають на сусідніх вулицях, а лише коли вистачатиме місць — всіх інших. Міський голова Рівного Володимир Хомко на початку лютого підписав спеціальне розпорядження, яке штовхнуло батьків уже, за півроку до навчання, подавати заяви до ліпших шкіл.

Нові правила набору до першого класу найбільше зачіпають інтереси мешканців сіл навколо Рівного, звідки батьки звично довозили дітей на навчання у рівненські школи та ліцеї. Тож не дивно, що виник немалий ажіотаж навколо школи №12, що на вулиці Київській.

За кілька днів лютого у закладі повністю набрали клас, який навчатиметься за експериментальною програмою «Інтелект» — за іншими методиками та підручниками. Проте як і всі інші навчальні заклади Рівного (у тому числі і «Центр Надії», і «Престиж», і школа №15, де минулими роками був конкурс — три дитини на місце), школа №12 набере усіх першокласників, які увійшли до її територіального округу, визначеного розпорядженням міського голови. А це діти з восьми навколишніх вулиць.

Центр Надії

Як зазначають в обласному та міському управліннях освіти, кожен навчальний заклад має орієнтовну кількість дітей, які повинні піти до їхніх перших класів цього року.

Катерина Сичик, заступниця начальника міського управління освіти:
— І раніше за кожною школою була закріплена так звана територія обслуговування. Проте раніше школи нового типу, як-от гімназії, ліцеї, спеціалізовані школи, не мали таких територій. Новий закон усе змінив, бо передбачає рівний доступ до початкової освіти.
Діти, які живуть на закріпленій за певним закладом території, мають першочергове право навчатися у цьому закладі. Тільки за наявності місць, коли будуть набрані усі першокласники з визначених поділом вулиць, заклад має право оголосити конкурс на набір до першого класу. Але конкурс відбуватиметься не так, як колись, коли визначали інтелектуальні та психологічні здібності дитини, а суто на основі поданих заяв. Тобто хто швидше подав документи, той і проходить.
 
Усі перші класи навчатимуться за програмами нової української школи. Щоправда, за бажанням батьків та рішенням закладу загальної середньої освіти при складанні освітньої програми, щоб зберегти набутки, наприклад, поглибленого вивчення іноземної мови, школа матиме можливість вибирати більшу кількість годин.
 
За словами пані Сичик, невдоволення зі сторони батьків чи шкіл поки немає. В управлінні також зазначають, що корупційна складова буде виключена. Мовляв, оскільки в усіх закладах першокласники навчатимуться за однією програмою, шукати кращу школу не потрібно — найкраще віддати дитину до тієї, що найближче до дому.
 
Цього року тільки перший клас навчатиметься за програмою нової української школи. Всі інші довчатимуться за старою. Відповідно до прийнятого торік Закону про освіту, навчання у школі поділятиметься на три етапи: 1-4 класи — початкова школа, 5-9 класи — базова, а 10-12 — академічна або професійна освіта.
За бажанням батьки зможуть поміняти школу у старших класах, але якщо у тій, куди хочуть, будуть місця.
Документи на зарахування до першого класу рівненські школи прийматимуть ще й у серпні. Проте кожен навчальний заклад, маючи автономію, може сам визначити, до якого числа триватиме набір.
Батьків першокласників з території обслуговування, які не звертатимуться самі, видзвонюватимуть працівники школи. Проте в управлінні освіти додають, що до школи за місцем проживання дитину мають прийняти, навіть якщо її батьки звернуться 1 вересня.
 
— Проблем із місцями у школах не буде, — запевняє начальник обласного управління освіти Григорій Таргонський. — Я був у Парижі і вивчав тамтешній досвід освіти. Якщо хтось із парижан хоче віддати свою дитину до якоїсь школи, він змінює місце проживання. Але йдеться про початкову школу. Навчальні заклади для обдарованих дітей, як-от школа-інтернат «Рівненський обласний ліцей» (чи Рівненська українська гімназія. — Ред.), де навчання — з 5 класу, залишаться. Окрім того, не виникатиме проблем у дітей, які проживають у Рівному, але не мають прописки. Навчальні заклади орієнтуватимуться на фактичне місце проживання.
 
Алла САДОВНИК.

ПЕРЕЛІК ШКІЛ ТА ЗАКРІПЛЕНИХ ЗА НИМИ ТЕРИТОРІЙ:


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

 • Artem 06:45, 21.02.2018

  У нас багато не зрозумілого робиться! Ви подивіться що робиться з цінами за проїзд! Ціна проїзду з Рівного до Здолбунова 13 грн у маршрутці. Це надто завищена ціна! У Рівному 61-маршрутка має довжину маршруту в одну сторону 12 км. і возять людей по 4 грн, а з Рівного до Здолбунова відстань приблизно 13 км і ціна 13 грн в одну сторону! Ціна на бензин і запчастини однакова, мінімальна зарплата теж однакова по всій Україні, а вартість проїзду дуже відрізняється 4 грн і 13 грн. Навіть якщо це міжміський маршрут то за 13 км. ціна 13 грн завищена! В сусідніх областях нема таких завищених цін на проїзд і бардаку! Це якийсь лохотрон! Скільки можна?

 • Батько 11:31, 08.02.2018

  Дуже дивно чути про такі "зміни", яких фатично не буде, адже якщо привязка до "фактичного" місця проживання, а не до прописки, як в школі мають перевірити фактичне проживання сімї, зазначене батьками в документах при поданні заяви до школи. Яке захочуть, таке і вкажуть, бо документально це перевірити не можливо - прописки не буде, договори оренди квартир не складаються. Батько напише що орендує квартиру по вул.Пушкіна, проживає в родичів чи знайомих, тобто фактично там проживає у вересні, то і приймайте в СПШ №15, чи може пан Хомко разом з Харковцем піде по квартирах перевіряти? Як завжди, необдумана дурня.

 • Вікторія 02:49, 09.02.2018

  Ще цікаво куди відноситься житловий масив "Щасливе" який не має ні свого садочка ні школи, не відноситься ні до міста ні до села??? А сам пан Хомко чому не віддав своіх діте(внуків) до 27 чи 6 школи??? Хоча проживає на цій територіі вказаних шкіл????

 • Рівне вечірнє 04:32, 09.02.2018

  Щасливе, відповідно до розпорядження Хомка, віднесли до школи №16

 • Flint 02:11, 13.02.2018

  Дуже веселі новини, як для рівного...

 • Людмила 08:54, 17.02.2018

  Не вірю, що батьків це влаштовує, програма то одна, але вчительський склад різний, дуже різний, політика директора школи дуже важлива, а вона теж різна, матеріальне забезпечення школи теж різне, якість позаурочної освіти різна, та й дух кожної школи різний. Спочатку треба рівняти це, а не забирати право вибору. В Франції може й так, але ми не в Франції. як на мене це спричинить ще більшу корупцію і розламає напрацювання шкіл, які багато років працювали над своїм іміджем.

 • Лeся 08:53, 04.06.2018

  хочу запропонувати пану Хомку віддати своіх внуків в школу за моім місцeм рeєстраціі. Мій брат після закінчeння 11 класу школи за місцeм рeєстраціі читав по складах. А тeпeр хочeтe, щоб я там свою дитину вчила?

 • Олександра 04:39, 05.06.2018

  Це жах якийсь!Ми записалися в 13 школу в клас Інтелект,нас запросили на збори і за пару днів передзвонив директор і повідомив,що ми не його район!Прописка відноситься до 22 школи.Пішли в 22 школу-директор заявив,що нас не візьме,бо нема місць!!!От куди тепер моя дитина має йти???Інші школи ти більше нас не візьмуть,бо не їхній район...Ми по закону першочергово маємо право навчатися в 22 школі.Про яку чесність може йти мова,коли таке робиться?!Коли самі директори шкіл заявляють,що їм поприносили «липові» довідки!Ми лишились без школи!!

Залиште вiдповiдь

Читайте також